13 Haziran 2019 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 25 yıldır muhtar seçiliyor

25 yıldır muhtar seçiliyor

31 Mart yerel seçimleri itibariyle Erzincan Belediyesi hizmet alanına dâhil olan Işıkpınar Mahallesi’nde yaklaşık 400 seçmen sandık başına gitti. Merkeze yaklaşık 5 km mesafede olan yaklaşık 500 hanenin yer aldığı üç adayın talip olduğu muhtarlık seçimini köyün 25 yıllık muhtarı Abdurrahman Varlı oy çoğunluğu ile yeniden kazandı. Yaklaşık 200 seçmenin oyunu alan Varlı, hizmet süresine 25 yılın ardından 5 yıl daha ekledi.
Seçim sonrası seçmenlerine teşekkür eden Abdurrahman Varlı, “25 yıllık muhtarlık hizmet sürem var. Üzerine 5 yıl daha ekliyoruz. Işıkpınar sakinlerimiz yıllardır bizi bilir tanırlar. Seçim sonucu da verdiğimiz hizmetler karşılığı kaçınılmazdı. İnsanların bakış açısını son üç dört ayda değiştiremiyorsunuz. Ortada yaptığınız bir hizmet varsa seçmen sandıkta sizi terk etmiyor.
Ama eğer vatandaş sizden memnun değilse en demokratik hakkını kullanıyor. Ben oy veren vermeyen tüm seçmenlerime hiç ayrım yapmadan hizmet ettim, etmeye devam edeceğim.
31 Mart yerel seçimlerinin Erzincan’a ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Yeni 5 yıllık hizmet döneminde de görevimi alnımın akıyla yerine getirip 30 yılı tamamlayacağız inşallah” dedi.

Diğer Haberler

Aktürk, Erzincan Lisesi Öğrencileriyle Karıyer Söyleşi Programında Biraraya Geldi

Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk; Erzincan Lisesi öğrencileri ile kariyer söyleşi programında bir araya …

Karatepe’den Şehit Aileleri Derneğine Ziyaret

Erzincan Şehit Aileleri Koruma Derneğini ziyaret eden Ülkü Ocakları Erzincan İl Başkanı Vasfi Karatepe, Birliğimizin …