21 Ağustos 2019 ,Çarşamba
SON DAKİKA
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 251 Şehidin portreleri karakalem ile çizildi

251 Şehidin portreleri karakalem ile çizildi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında, Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinin yaptığı 251 Şehidimizin karakalem portreleri ile İlçe ve Merkez Halk Eğitim Merkezlerinin farklı tekniklerde Usta Öğretici ve Kursiyerlerin yaptığı 42 eserden oluşan serginin açılışını yapıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından resim sergisi düzenlendi. 293 resim Erzincan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından gösterime sunuldu.
Millet Bahçesinde açılışı gerçekleştirilen programa Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Şerif Olcaş, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Demir, Erzincan Merkez Komutanı Albay Hüsamettin Turhan, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Yıldırım Özbaş, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Açılışın ardından burada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün; ” 2018 – 2019 eğitim öğretim yılının başladığı ilk günden itibaren Güzel Sanatlar Lisemiz 11. Ve 12. Sınıf resim bölümü öğrencilerimiz 251 şehidimizin kara kalem çalışmalarını yaptılar. Bununla birlikte Erzincan Halk Eğitim Merkezi ile 8 ilçemizde ki Halk Eğitim Merkezlerimizde toplam 42 eser usta öğreticiler ve kursiyerlerimizin eserleri. Ana tema 15 Temmuz üzerine kurulu farklı tekniklerde yapılmış eserler. Toplamda da 293 eserimiz burada bulunmaktadır. Sergimiz halkımıza açık olacaktır” diye konuştu.

Diğer Haberler

Yerli ürünler fiyatları düşürdü

Erzincan’da Pazar esnafı, fiyat konusunda zor durumlara düşüyordu. Ancak yaz aylarında ürünlerin çıkmasıyla birlikte özellikle …

Destekleme ve yetiştirme kursları devam ediyor

Erzincan’da yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, …