25 Mayıs 2020 ,Pazartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Açı Ortaokulu Erzincan’da ilk Online eğitimi başlatan özel okul oldu

Açı Ortaokulu Erzincan’da ilk Online eğitimi başlatan özel okul oldu

Erzincan Özel Açı Ortaokulu korona virüs önlemleri kapsamında eğitim ve öğretime ara verilmesiyle öğrenciler için uzaktan eğitim sistemi başlattı.
Erzincan Özel Açı Ortaokulu korona virüs önlemleri kapsamında eğitim ve öğretime ara verilmesiyle öğrenciler için uzaktan eğitim sistemi başlattı.

Daha önce de öğrencilerine uzaktan eğitim verdiklerini belirten Erzincan Özel Açı Ortaokulu Müdürü Mehmet Kavaz, “Okul olarak dünya genelinde ve ülkemizde görülmekte olan koronavirüs(covid-19) salgını nedeniyle okul binasında dezenfekte yapılarak alınan sağlık tedbirlerinin yanı sıra bakanlığımızca ilan edilen tatille eşzamanlı şekilde kurumsal olarak çalışmalarımızı attırdık.Okulumuzda yer alan tüm kademelerdeki öğrencilerimizin dersleri online olarak takip edilebildikleri zoom programı ile tüm sınıflar için ders programı oluşturulup canlı dersler başlatıldı.Öğretmen toplantıları online olarak yapılarak sürecin yönetimi planlanıp derslerin değerlendirilmesi yapıldı. Veli toplantıları belirlenen periyotlarla online olarak yapılarak sürece katkıda bulunulmuştur. Açı Eğitim TV de öğrencilerimizin ders tekrarı yapmaları sağlandı. Öğrencilerin sistemi sürekli takip etmeleri sağlandı. Veli whatsapp gruplarının dışında öğrenci grupları oluşturularak, derse giren öğretmenler de dahil edilerek öğrencilerin çözemedikleri soruların anında çözülmesi sağlandı. Online deneme sınavları öğrenci ve velilere duyurularak öğrencilerin katılımı sağlanmıştır” dedi.

Diğer Haberler

Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır mesajlarında; “Bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü …

AFAD ekipleri 2 saatte kurtardı

Erzincan’da doğa fotoğrafı çekmek için gittiği 2 bin 300 rakımlı dağlık alanda dereden karşıya geçmek …