23 Mayıs 2019 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Çocuk Hastalar 23 Nisan’ın Tadını Çıkardı

Çocuk Hastalar 23 Nisan’ın Tadını Çıkardı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, çocuk hastalara yönelik 23 Nisan kutlama etkinlikleri düzenlendi.
Düzenlenen etkinlikte Tıp Fakültesi Öğrencileri enstrümanları eşliğinde çocuk hastalara şarkılar söyleyerek onların bayramlarından mahrum kalmamalarını sağladılar. Etkinlikte oldukça eğlendikleri görülen çocuk hastalar şarkılara eşlik ederek mutluluklarını dile getirdiler.
Düzenledikleri program ile ilgili konuşan Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim üyesi Orhan Çimen; “Bu gün 23 Nisan münasebetiyle bütün çocuklarımızın ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutluyoruz. Bu gün münasebetiyle çocuk hastalıkları servisimizde yatan hastalarımız için bir etkinlik yapmayı planladık. Bu etkinliği planlarken de tıp fakültemizin öğrencilerinden destek aldık. Tıp fakültemizin öğrencileri müzik enstrümanları ile katkı sağlayarak, çocuklarımız ile güzel zaman geçirmeyi amaçladık. Bütün çocuklar çok şanslılar. Çünkü bütün dünyada böyle bir bayram armağan edilen başka bir ulus yok. Bu açıdan geleceğimizin teminatı çocuklarımız için, sağlıklı nesil yetiştirmek amacıyla tüm gücümüzle herkesin çalışmasını istiyoruz. Bir çocuk kalbi kadar temiz bir toplum ile yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Buradan bütün çocuklarımızın 23 Nisan çocuk bayramını kutluyorum. Bize verdikleri destekten dolayı tıp fakültesi öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Düzenlenen etkinliğe Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim üyesi Orhan Çimen, Hastane çalışanları, Tıp Fakültesi öğrencileri, Çocuk hastalar ve aileleri katıldı.

Diğer Haberler

Gündüz, Vilayetler Birliğinde Katip Üyeliğe seçildi

Vilayetler Birliği 48’inci Olağan Genel Meclis toplantısı Ankara’da gerçekleşti. Yapılan Genel Kurulda Erzincan İl Özel …

FCL sistemi ile farklı eğitim alıyorlar

Erzincan’da üç farkı okulda oluşturulan FCL sistemine uygun sınıflarda altı farklı öğrenme alanında öğrenciler eğitim …