15 Ekim 2019 ,Salı
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ ERZİNCAN BİLSEM TEKNOFEST’TE YERİNİ ALDI

ERZİNCAN BİLSEM TEKNOFEST’TE YERİNİ ALDI

Geleceğin bilim insanı olma yolunda adımlar atan Erzincan Bilsem öğrencileri TEKNOFEST’te başarılı projesiyle dikkat çektiler.
17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne katılan Erzincan Bilsem öğrencilerinin İnsanlık Yararına Teknolojiler-Ulaşım Kategorisi Yakıt Tasarruflu Trafik Işıkları adlı proje ile final kategorisinde projelerini sergilediler.
Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesinin hedeflendiği TEKNOFEST’i ilk iki günde 122 ülkeden 250 bin kişi ziyaret etti. Ocak 2017 yılında hayata geçen Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde Türkiye’nin millî teknoloji hamlesi olarak öne çıkmaktadır. Farklı yaş gruplarına yönelik eğlenceli ve eğitici etkinliklerin ve profesyonel havacılık ekipleri tarafından gerçekleştirilecek havacılık gösterilerinin yer aldığı festivalin en önemli ayağını yapılan yarışmalar oluşturmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Bilim ve sanat merkezleri de festival çerçevesinde düzenlenen yarışmalara 12 farklı kategoride 46 takım ve 128 projeyle katılım sağlayadı.. En fazla takımla katılım “İnsanlık Yararına Teknoloji” kategorisinde olurken, Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi (M. Şamil Tercan-Alperen Işık- Murat Yüksel)’den oluşan proje ekibi İnsanlık Yararına Teknolojiler-Ulaşım Kategorisi Yakıt Tasarruflu Trafik Işıkları adlı proje ile final kategorisinde projelerini sergileme imkanı buldular.

Diğer Haberler

Erzincan’da fırınlar denetleniyor

Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Lavaş, Tandır Ekmeği ve Fırın denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde iş yerleri ruhsatları, …

Sabah Namazında Bir Araya Geldiler

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, Erzincan merkez ve …