12 Ağustos 2020 ,Çarşamba
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan Doğa Koleji Türkiye 1. si Olan İki Öğrencisini Altınla Ödüllendirdi!

Erzincan Doğa Koleji Türkiye 1. si Olan İki Öğrencisini Altınla Ödüllendirdi!

Türkiye geneli bir milyon altı yüz bin Erzincan’da ise 2 bini aşkın öğrencinin katıldığı LGS’ de iki öğrencimiz tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1. si oldu. Bu vesileyle emeği geçen öğretmen ve velilerimize teşekkür eder, başarılarıyla okulumuzun başarılarını taçlandıran tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.
Öğrencilere altınlarını takdim eden Okul müdürü Sadık ŞAHİN, Türkiye 1.si her iki öğrencimizin de 5. sınıftan itibaren Erzincan Doğa Kolejinde öğrenim gördüğünü belirtti. Okul olarak 5. sınıftan itibaren her hafta kazanım değerlendirme sınavı yaparak öğrencilerin akademik gelişimlerini yakından takip ettiklerini 8. Sınıfta ise haftada 45 saat ders ve sınav sürecinde 52 deneme sınavı yaparak öğrencileri LGS’ ye hazırladıklarını belirtti.
Ayrıca pandemi sürecinde de çalışmalarını hiç aksatmadan canlı derslerle devam ettiklerini, Türkiye 1.si iki öğrencinin yanı sıra 45 öğrenciden 25′ inin yüzde onluk dilimde yer aldığını sözlerine ekledi. Türkiye 1.olan öğrenciler ise başarılarında okullarının çok büyük payı olduğunu ifade ederek öğretmen ve idarecilerine teşekkür etti.

Diğer Haberler

Rektör Levent, Kemaliye’deki Yüksekokul ve Meslek Yüksekokuluna Ziyaret

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Halim …

“Sağlık İçin, Hepimiz İçin”

Erzincan’da İçişleri Bakanlığının genelgesi ve Erzincan Valiliğinin yönergesi kapsamında yeni tip koronovirüs (Kovid-19) ile etkin …