16 Ocak 2020 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Memleketimizi Tanıyalım”

“Memleketimizi Tanıyalım”

Erzincan’ın Tercan İlçesi Başbudak İlkokulu öğrencileri “Memleketimizi Tanıyalım” etkinliği adı altında Erzincan İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanlığının sponsorluğunda Öğretmenleri Semra Budak rehberliğinde Erzincan’a gezi düzenlediler.
Öğrenciler ilk önce Erzincan Park AVM de Tercan İlçe Millî Eğitim Müdürü Turan Işık ile kahvaltı yaptıktan sonra burada Rafadan Tayfa Göbekli Tepe isimli sinema filmini izlediler. Erzincan’ı gezerek şehrin tarihi ve yerleşimiyle ilgili bilgi sahibi oldular.
Daha sonra İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ü makamlarında ziyaret ettiler. Gün, çocuklarla makamda bir süre sohbet ederek kitap hediye etti. Müdürlüğümüzden hatıra fotoğrafı çekilerek ayrılan çocuklar, günü dolu dolu geçirmenin verdiği keyifle akşam saatlerinde şehirden ayrılarak köylerine dönüş yaptılar.

Diğer Haberler

Prof. Dr. Faruk Gürbüz:Edepsiz edebiyat olmaz

Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Şubesi tarafından düzenlenen seminerde konuşan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğretim Üyesi …

Hocabey ve Kızılay’da hedef 2023

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Hocabey ve Kızılay mahallelerinde yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesine ilişkin …