13 Ekim 2019 ,Pazar
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Muhtarlardan birlik ve beraberlik aşuresi

Muhtarlardan birlik ve beraberlik aşuresi

Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği ve Başbağlar Mahalle Muhtarlığı tarafından mahalleler arası birlik ve beraberlik adına aşure etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte Bin kişilik aşure ikram edildi.
Erzincan Başbağlar mahallesinde Hayrettin paşa ilkokulu öğrencilerinin de katılımları ile aşure etkinliği düzenlendi.

Başbağlar mahallesinde düzenlenen aşure etkinliğine Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan İl Özel İdaresi Başkanı Bekir Yıldız, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, Kurum müdürleri, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şube Başkanı Sadık Düzgün, STK başkanları, Mahalle Muhtarları ve mahalle sakinleri katıldı.
Düzenlenen etkinlik ile ilgili konuşan etkinliğe katılan öğrenciler, ilk kez aşure yediklerini söylediler. Aşureyi beğendiklerini ve Muhtara teşekkür etmeyi de ihmal etmediler.
Başbağlar Mahalle Muhtarı Murat Tapan, katılımlarından dolayı başta belediye başkanı Bekir Aksun’a ve diğer tüm katılımcılara teşekkür ederek, Köy ve Mahalle muhtarları derneği adına Başbağlar mahalle muhtarlığı olarak, mahallemizde bu organizasyonu gerçekleştirdik dedi. Tapan konuşmasının devamın da; “Burada amacımız birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek. Yaklaşık Bin kişiye aşure ikramımız oldu. Katılım çok iyi oldu. Burada öğrencilerimiz, mahalle sakinlerimiz, kurum müdürlerimiz, muhtarlarımız katılım sağlayarak destek oldular. İnşallah bundan sonra ki yıllarda da bu etkinliğimiz artarak devam edecek” dedi.
Kazım Karabekir Mahallesi muhtarı ve Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları dernek başkanı Oğuz Tekcan ise konuşmalarında; “Bu organizasyonda emeği geçen mahalle muhtarları ve kurum amirlerime çok teşekkür ederim. Bu etkinliğimizde amaç birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin ön plana çıkması ve mahalleler arasında ki ve halkımız arasında ki diyaloğu sağlamaktı. Bunu da başardık. Bu organizasyonu ileri ki yıllarda diğer mahallelerde de yapmayı istiyoruz” dedi.

Diğer Haberler

Erzincan’da fırınlar denetleniyor

Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Lavaş, Tandır Ekmeği ve Fırın denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde iş yerleri ruhsatları, …

Sabah Namazında Bir Araya Geldiler

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, Erzincan merkez ve …