22 Ağustos 2019 ,Perşembe
SON DAKİKA
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Münazarada İngilizce yarıştılar

Münazarada İngilizce yarıştılar

Erzincan Anadolu Lisesi tarafından ilk kez düzenlenen “İngilizce Münazara” yarışmasının eleme grubu yapıldı. Düzenlenen yarışmaya 6 okul katıldı. Eleme sonrasında 20 Mart tarihinde “İngilizce Münazara” yarışmasının finali düzenlenecek.

 

 

Düzenlenen yarışma hakkında bilgi veren Erzincan Anadolu Lisesi Müdürü Erdal Gül, yarışmanın öğrencilere faydalı olması temennisinde bulundu. Gül; “Erzincan Anadolu Lisesi olarak bu yıl ilk defa gerçekleştirdiğimiz liseler arası İngilizce münazara yarışmasının bugün elemelerini yapıyoruz.  20 Mart’ta da bunun finalini yapacağız. Burada temel amacımız şu, öğrencilerimize İngilizceyi sevdirmek. İngilizcenin önemini anlatmak, vurgulamak için gayret sarf ediyoruz. Artık bugünün GLOBAL dünyasında küreselleşerek küçülen dünyamızda bir öğrenmenin önemi baya bir üst seviyededir. Bu herkesçe bilinen bir olay.. Dolayısı ile okul sıralarında gençlerimize bir şeylerin öğretmenin İngilizce anlatmanın ya da yabancı bir dil anlatmanın mücadelesini veriyoruz. Şu bir gerçek ki sanayi devrimimden sonra bütün ülkeler GLOBAL dünyada birbirleri ile iletişim ve etkileşim içerisindeler.

Her zaman söylüyoruz, Resulullah; “ilim Çin’de de olsa gidin alın” buyururken acaba Çinceyi bilmeden ilim nasıl alınırdı. Biz yine aynı peygamberin ağzından bir dil bilen bir insan iki dil bilen iki insan olduğunu öğreniyoruz. Bu vesile ile öğrencilerimizi burada bir araya getirdik. Yarışmalara katılan 6 okulumuz var. Bu etkinliğimizin önümüzde ki yıllarda devam etmesi halinde diğer okullarımızın katılımı ile genişleyerek devam edeceğini umuyorum.  İnşallah faydalı olacak. Ben bütün öğrencilerime başarılar diliyorum.” Dedi.

Diğer Haberler

Yerli ürünler fiyatları düşürdü

Erzincan’da Pazar esnafı, fiyat konusunda zor durumlara düşüyordu. Ancak yaz aylarında ürünlerin çıkmasıyla birlikte özellikle …

Destekleme ve yetiştirme kursları devam ediyor

Erzincan’da yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, …