16 Ocak 2020 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Okul Sporları Futsal Genç Kız İl Birinciliği Müsabakaları Tamamlandı

Okul Sporları Futsal Genç Kız İl Birinciliği Müsabakaları Tamamlandı

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında Futsal Genç Kız müsabakaları sonrasında yapılan final ödül törenine İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Kemah İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup Çukadar, İl Millî Eğitim Şube Şube Müdürleri Yalçın Türkyılmaz ve Hüseyin Erol katıldı.
Futsal Genç Kız müsabakalarında birinci Erzincan Spor Lisesi, ikinci Kemah Sultan Melik Çok Programlı Anadolu Lisesi, üçüncü İpekyolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, dördüncü Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldular.

Yapılan madalya ve kupa törenlerinde birinci olan okullara İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından madalya ve kupaları takdim edilerek, grup müsabakalarında ilimizi temsil edecekleri için başarı dileklerinde bulundu.
Sporun öğrencilerin akademik başarısını engellemediği bilakis olumlu yönde etkilediğini belirterek ilimizin okul sporları katılım oranlarında üç yıl üst üste Türkiye birincisi olduğunu, bu başarıda emeği geçen başta Beden Eğitimi Öğretmenlerine, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü yöneticilerine ve yarışmalara katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.

Diğer Haberler

Prof. Dr. Faruk Gürbüz:Edepsiz edebiyat olmaz

Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Şubesi tarafından düzenlenen seminerde konuşan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğretim Üyesi …

Hocabey ve Kızılay’da hedef 2023

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Hocabey ve Kızılay mahallelerinde yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesine ilişkin …