Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Sokakta yaşayan evsizler otellere yerleştirildi

Sokakta yaşayan evsizler otellere yerleştirildi

Kış mevsimi sebebiyle soğuk havanın etkili olduğu Erzincan’da, sokakta yaşayan vatandaşlar otellerde misafir ediliyor.
Erzincan Valiliği himayelerinde “Soğuk Havalarda, Kimse Sokaklarda Kalmasın” çalışması kapsamında Erzincan ve ilçelerinde evi olmayan vatandaşlar, otellere yerleştiriliyor. Duyarlı vatandaşların sosyal medya ve diğer iletişim kanallarından yaptıkları ihbarlar da değerlendirilerek Erzincan Valiliğince evsiz vatandaşlara ulaşılıyor.

Yapılan çalışma kapsamında; psikolojik, ekonomik veya sosyal durumundan dolayı belirli bir ikamet yeri olmayan ve kış aylarında sokakta kalmakta veya terk edilmiş mekanlarda yaşadığı tespit edilen vatandaşlarımıza, barınma, beslenme, sağlık ve ayni yardımlarla sahip çıkılıyor.
Çalışmaya yönelik açıklamada bulunan Vali Mehmet Makas, hiçbir vatandaşımızın sokakta kalmaması için başlatılan bu çalışmaya tüm Erzincanlıların gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.
Otellere yerleştirilen evsiz vatandaşların geçimlerini sağlayabilmeleri adına iş bulma konusunda destek olduklarını da vurgulayan Vali Mehmet Makas, bu kapsamda meslek ve çalışabilecekleri alanları değerlendirilen vatandaşların sıkıntı ve dertlerinin de dinlenildiğini aktardı.
Kendilerine sıcak bir yuva imkanı verilen evsiz vatandaşların üç öğün yemekleri, giyecek ve ihtiyaçlarının yanı sıra her türlü sağlık tedbirlerininde sağlanmakta olduğunu bildiren Sayın Valimiz, kış boyunca devam edecek olan bu uygulama kapsamında, vatandaşlarımızın sokakta gördükleri evsizlerin durumlarını “153 – 155 – 156 ve 0(535) 975 98 38” no’lu irtibat hatlarına bildirilebileceklerini söyledi.

Diğer Haberler

Veli ve öğrencilere ilk yardım eğitimi verildi

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Demirkent TOKİ İlkokulu işbirliğiyle başlatılan Depremsiz …

Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacak

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Tarım ve Orman Bakanlığı, …