22 Ekim 2020 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tekin: “İletişim Başkanlığı çok önemli çalışmalara imza atıyor”

Tekin: “İletişim Başkanlığı çok önemli çalışmalara imza atıyor”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Erzincan Bölge Müdürü Yahya Tekin, Kazankaya Gazetesini ziyaret etti. Müdür Tekin burada yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığımız Fahrettin Altun’un öncülüğünde çok önemli çalışmalara imza atıyor” dedi.

Uluslararası alanda Türkiye Cumhuriyeti’nin hemen her alanda savunuculuğunu ve sözcülüğünü yapan Başkanlığımız, Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik içeriden ve dışarıdan gelen her türlü saldırıda insiyatif alarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni ulusal ve uluslararası toplum nezdinde her yönüyle doğru ve güvenilir bilgilerle tanıtmak amacıyla içerde ve dışarda stratejik iletişim ile yeni nesil iletişim araçlarını etkin kullanarak Türkiye’nin tezlerinin anlatılması, tanıtılması ve hayata geçirilmesini sağlayan projeler ve politikalar üreterek, ulusal ve uluslararası kamuoyuna doğru, tutarlı ve güvenilir bir Türkiye imajı sunmak için önemli çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye aleyhinde yürütülen ve son yıllarda birçok örneğini tecrübe ettiğimiz kara propaganda faaliyetlerinin önlenmek amacıyla haksız saldırı ve eleştirilere anında cevap vererek milli bir savunma yapmaktadır.” dedi.
SOSYAL MEDYA KULLANIM KILAVUZU ÖNEMLİ BİR REHBER OLACAK
Bunun yanı sıra, bireyler ve kurumlar için önemli bir iletişim mecrası haline gelen sosyal medyanın doğru kullanımına yönelik bir rehber olması amacıyla “Sosyal Medya Kullanım Kılavuzu” kitabının İletişim Başkanlığımız tarafından hazırladığını belirten CİB Erzincan Bölge Müdürü Yahya Tekin, “İletişim Başkanımız Sayın Fahrettin Altun’un kitabın önsözünde, “Hakikat ötesi (post-truth) olarak adlandırılan bu dönemde İletişim Başkanlığı olarak temiz bilgi, temiz sosyal medya ve temiz iletişim için küresel ve ulusal çerçevede çalışmalar yapma hedefimize hepinizi ortak etmek isteriz. Yaşasın hakikat!” ifadelerini kullanarak tüm sosyal medya kullanıcılarına önemli bir rehber olacak, “Sosyal Medya Kullanım Kılavuzu” kitabını hazırlandığını dile getirdi. Kitapta dijital iletişimin en önemli kanallarından biri olan sosyal medya tüm boyutlarıyla ele alınarak sosyal medya okuryazarlığının önemi ve bu mecradaki ırkçılık, nefret ve öteki söylemine dikkat çekilmektedir. Kriz ortamında sosyal medya kullanımı ve dezenformasyonla mücadele, sosyal medya ve algı yönetimi, sosyal medya bağımlılığı ve sosyal medya hukuku da kitabın diğer önemli bölümlerini oluşturuyor” dedi.
CİB Erzincan Bölge Müdürü Yahya Tekin; “ayrıca İletişim Başkanlığımız, sosyal medya hesaplarından sürekli olarak Suriye, Irak, Libya ve Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelerle ilgili ulusal ve uluslararası kamuoyunu doğru ve güvenilir bilgilerle aydınlatmakta, dünya ve ülke gündeminde yer alan konularla ilgili açıklamalar ve bilgilendirmeleri düzenli olarak yapmaktadır.” dedi
İletişim Başkanlığımızın önemli görevlerinden birinin de, gerek ulusal ve yerel basının gerekse ülkemizde faaliyet gösteren uluslararası basın mensuplarının faaliyetlerini kolaylaştırıcı iş ve işlemleri gerçekleştirme sorumluluğundan hareketle “Basın Çalışanlarının Haklarının İyileştirilmesi Çalıştayı” düzenledi. İletişim Başkanımız Sayın Prof. Dr. Fahrettin Altun çalıştayın açılış konuşmasında “İletişim Başkanlığı, medya çalışanlarının haklarının iyileştirilmesi noktasında, tüm kurum ve kuruluşlarla oturduğunuz her masada yanınızda yer alacaktır. Bundan en ufak bir kuşkunuz olmasın. Zira nasıl zor şartlar altında çalıştığınızı en iyi bizler biliyoruz.” diyerek, medya mensuplarının görevleri sırasında karşılaştıkları sorunların tespit edilmesi, çözüm önerileri getirilmesi ve sektör çalışanlarının haklarının iyileştirilmesine yönelik yapılması gerekenleri ortaya koymak için gazeteden televizyona, radyodan internete sektörün birçok mecrasından isimleri bir araya geldiği “Basın Çalışanlarının Haklarının İyileştirilmesi Çalıştayı”nın düzenlendiğini belirtti.
CİB YAPTIĞI ÇALIŞMALARLA KAMUOYUNUN BÜYÜK BEĞENİSİNİ KAZANMAKTADIR
CİB Erzincan Bölge Müdürü Yahya Tekin, İletişim Başkanlığımız yoğun diplomasi faaliyetlerinin yanında milli bayramlar, önemli gün ve haftaları kutlanmasında da yaptığı çalışmalarla kamuoyunun büyük beğenisini kazanmaktadır. Bunun en son örneği de, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında verilen konser ve ardından 300 insansız hava aracı (İHA) ile yapılan ışık gösterisi tüm vatandaşlarımız tarafından büyük beğeni toplamıştır. Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması için 15 Temmuz’un yıldönümünde Türkiye’de ilk kez 200 drone ile yapılan ışık gösterisinin yanı sıra tüm yıla yayılan çalışmalarla milli birlik ve beraberliğimizin pekişmesine yönelik katkılarımızı sürdüreceğiz” dedi.
Günün anısına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan “15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” bilgi setini tüm basın kuruluşlarımıza ve basın mensuplarımızla paylaşmak ve İletişim Başkanlığımızın yaptığı tüm çalışmaların kamuoyuna duyurulmasında verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etmek için bugün Kazankaya Gazetesini ziyaret etmiş bulunmaktayız. Başta İmtiyaz sahibi Mustafa Özsoy’un şahsında tüm basın çalışanlarına İletişim Başkanımız Sayın Prof. Dr. Fahrettin Altun’un selamlarını ileterek, çalışmalarınızda başarılar dilerim. dedi
Cumhurbaşkanlığı İletişim Erzincan Bölge Müdürü Yahya Tekin’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Kazankaya Gazetesini İmtiyaz sahibi Mustafa Özsoy, “Sayın müdürüm ve ekibi bugüne kadar bizlerle iyi diyaloglar içerisinde oldular. Bundan sonra da bunun aynı şekilde devam edeceğine eminim, diyerek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Diğer Haberler

Başkan Aksun’a Muhtarlardan Ziyaret

Erzincan Muhtarlar Günü Komitesi 19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’u makamında …

Adalet MYO ve Üzümlü MYO’da Devir Teslim Töreni

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Adalet MYO ve Üzümlü MYO’da “Müdürlük Görevi” Devir Teslim Töreni Düzenlendi. …