20 Ocak 2022 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Vali Makas, Tadilat ve Çevre Düzenlemesi Tamamlanan Cem Evlerini Ziyaret Etti

Vali Makas, Tadilat ve Çevre Düzenlemesi Tamamlanan Cem Evlerini Ziyaret Etti

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Valiliği Merkez İlçe Köyler Birliği Başkanlığınca tadilat ve çevre düzenlemesi yapılan Erzincan merkeze bağlı köylerdeki Cem Evlerini gezerek, yapılan çalışmaları yerinde inceleyip, bilgi aldı.
Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel ve Merkez İlçe Köyler Birliği Müdürü Ufuk Akpınar’ın da eşlik ettiği ziyarette; ilk olarak Ganiefendi Çiftliği Köyü Cem Evi’ne giden Vali Mehmet Makas, burada yapılan çalışmaları inceleyerek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ardından sırasıyla; Yalınca Köyü Cem Evi’ne, Gümüştarla Köyü Cem Evi’ne, Heybeli Köyü Cem Evi’ne, Hacı Ali Palagası Köyü’nde bulunan Seyyit Hüseyin Turan Cem Evi’ne ve son olarak Yeşilçat Köyü Cem Evi’ne giden Vali Mehmet Makas, buralarda köy muhtarları ve Cem Evi Dedeleri ile görüşerek yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler aldı.
Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda; Erzincan Valiliği Merkez İlçe Köyler Birliği Başkanlığınca, altı köyün Cem Evi ve Kültür Merkezlerinin tadilat ve çevre düzenlemesi işlerinin yapıldığını söyleyen Vali Mehmet Makas, yapılan çalışmaların hayırlı olması temennisinde bulundu.
Cem Evi ziyaretlerinde köy sakinleri ile de görüşen Vali Mehmet Makas, köylülerimizin talep ve isteklerini dinledi.

Diğer Haberler

Gün, Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul ziyaretlerine merkezdeki ve ilçelerdeki okullarla devam ediyor. …

Müftü Çakır, Ulalar Cemevi’ni Ziyaret Etti

Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır, beraberinde müftü yardımcıları İsmail Yılmaz ve Kâzım Ural ile birlikte …