Untitled Document
 
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SON YORUMLANANLAR

  Untitled Document
  Untitled Document
  Öğrencilere kendi hayatının lideri ol semineri

  Öğrencilere kendi hayatının lideri ol semineri

  Tarih 06 Mart 2013, 09:51 Editör

  İz Gören Akademisi tarafından yürütülen Türkiye Uğur Böcekleri adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tercan Yatılı Bölge Orta Okulu çok amaçlı salonunda 'Kendi Hayatının Lideri Ol' konulu seminer gerçekleştirildi.

  Semineri veren Türkiye Uğur Böcekleri Program Yöneticisi Rabia Kaya, dürüstlük, iş kalitesi, girişimcilik,Yurt sevgisi ve hoş görü değerleri ile ilgili bilgiler verdi.
  Kendi Hayatının Lideri Ol semineri Türkiye Uğur Böcekleri Programı çerçevesinde Tercan'da lise öğrencilerinin katılımı ile yapıldı. İki oturum halinde düzenlenen seminere sabah saat 10'da Mercan,Kargın ve Çadırkaya beldelerindeki lise öğrencileri,öğleden sonra saat 13'de Tercan Lisesi ve Tercan Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri katıldı. İz Gören Akademi Türkiye Uğur Böcekleri Programının değerleri olan yurt sevgisi, hoş görü, dürüstlük, girişimcilik ve iş kalitesi başlıklarından oluşan seminer de,bir liderin sahip olması gereken dürüstlük, girişimcilik ve iş kalitesi ilkeleri ile yurt sevgisi ve hoşgörü değerleri hikayelere ve uygulamalar kullanılarak anlatıldı. Öğrencilerin katılımıyla renkli ve dolu dolu anıların yaşandığı bir seminer programı gerçekleştirildi. Seminerde ele alınan konular hakkında öğrencilere neler yapabileceklerini ve bu yolda nasıl ilerleyeceklerini anlatan Türkiye Uğur Böcekleri Program Yöneticisi Rabia Kaya, öğrencilerin her şeyden önce azimli ve başarılı olmaları gerektiğini söyledi.Herkesin kendi değerlerini bulması gerektiğini ifade eden Kaya,"Bugün kendinizi nerede görüyorsanız, yarın oradasınız. Önemli olan ve hissettiğinizdir" dedi. Bir insanda olması gereken 5 temel unsuru açıklayan Kaya,bunları şöyle sıraladı. "Yurt sevgisi, girişimcilik, iş Kalitesi, dürüstlük, ve Hoşgörü "diye konuştu. Yurt sevgisinin her insanda olması gerektiğini ifade eden Kaya, girişimciliği ise insanın, kendi hayal gücüyle alakalı olduğunu ve kendisini iyi hissettiği anlarda başarılı olabileceğini vurguladı. Belirlenen hedeflere ulaşmada kişinin kendi değerleriyle uyum içinde olması gerektiğini hatırlatan Kaya,"Değerlerimiz ve ilkelerimizden verilen tavizler,kişide öz güven kaybına ve kendisine olan saygısını yitirmesine neden olur. Alınan kararların hayata geçirilmesin de de alçak gönüllü olmak, hayatın da yeni şeyler öğrenme imkanı bize sağlar. Öğrenim bir süreçtir.Öğrendikçe gelişir ve olgunlaşır. Öz güveni yüksek, kendisiyle barışık ve öğrenmeye açık kişilerin başarılı olmaları herkesin beklediği bir sonuçtur" şeklinde konuştu.

  Bu haber 364 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  BÖLGE HABERLERİ

  Sarıçiçek: Merkez yurtlarımızdaki kapasite 4 Bin 505 olacak

  Sarıçiçek: Merkez yurtlarımızdaki kapasite 4 Bin 505 olacak Kredi Yurtlar Kurumu kuruluşu ve İl Müdürlüğü'nün atama sürecinin 1 Ocak tarihine kadar olan işleyişinin ve 1 O...

  Kemah'ta ağaç dikme ve uçurtma şenliği düzenlendi

  Kemah'ta ağaç dikme ve uçurtma şenliği düzenlendi 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Kemah'ta ağaç dikme ve uçurtma şenliği düzenlendi. Kemah Belediy...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  Untitled Document Untitled Document
  Untitled Document
     
  Erzincan Kazankaya Gazetesi
  Tel: 0446 - 223 78 28 Adres: Merkez Çarşısı 5.Sk.No:82 ERZİNCAN

  Görsel Tasarım: B-G Media©2010 - Altyapı: Mydesign