12 Ağustos 2020 ,Çarşamba
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan Tulum Peyniri Fuar’da İlgi Görüyor

Erzincan Tulum Peyniri Fuar’da İlgi Görüyor

Aşıklar caddesi olarak bilinen ve eski Fuar alanı olan Barış manço parkı içerisinde bulunan Erzincan Belediyesi tarafından yaptırılan yaklaşık 65 esnafın bulunduğu Ramazan ayı süresince vatandaşların hizmetinde olacak 15 Temmuz Yerel Ticaret Fuarı’nın açılışı yapıldıktan sonra hizmet vermeye başladı.
Farklı illerden katılan esnafın kendi illerine özgü yiyecek ve diğer ürünlerin satışının yanında Erzincan’ın değeri olan Tulum peyniri üreticisi ve satıcılığını yapan esnaflardan Süleyman ve İzzet Yıldırım fuar ve satışlar hakkında açıklamalar da bulundular.
Erzincan Tulum peynirinin tam olarak reklamının yapılamadığını belirten Yıldırım, bu tip fuarlar ürünlerin tanıtılması için büyük fırsat bizlerde bunu burada değerlendirmek adına tuttuğumuz yerimizde Erzincan’a has markamız olan Efendigil tulum peynirinin tanıtım ve satışını gerçekleştiriyoruz.
Birçok farklı illerde Erzincan tulum peyniri diye peynir satışlarını olduğunu fakat gerçek tulum peynirlerinde mutlaka marka olduğunu belirtti.
Yıldırım sözlerinin devamında ise Erzincanlı hemşerilerinin mutlaka marka tulum peynirlerini tercih etmelerini ucuz diye sahte tulum peynirlerine yönelmemeleri konusunda uyararak bizler buradayız Kalite burada ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

CHP Kadın Kolları Başkanı Can: İstanbul Sözleşmesi kalacak, siz gideceksiniz

CHP Erzincan Kadın Kolları Başkanı Seçil Can, İl başkanlığında düzenlediği basın toplantısında ”İstanbul Sözleşmesi, rengi, …

Rektör Levent, Kemaliye’deki Yüksekokul ve Meslek Yüksekokuluna Ziyaret

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Halim …