14 Nisan 2021 ,Çarşamba
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincanlılar 2 günde 4 Mevsimi Yaşadı

Erzincanlılar 2 günde 4 Mevsimi Yaşadı

Erzincan’da iki gündür sağanak yağış ve dolu etkili oldu. Şehir üzerinde etkili olan sağanak yağış ve dolunun ardından yüksek kesimlere kar da yağdı. Vatandaşlar sıcak günleri beklerken kışı tekrar yaşadılar.
Kent genelinde gece boyunca devam eden sağanağın ardından, Üzümlü ilçesindeki 3 bin 549 rakımlı Esence Dağı başta olmak üzere yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu.
Kentin en yüksek noktası olan dağın zirvesi ve yüksek kesimlerdeki kar, kartpostallık görüntüler oluşturdu. Etkili olan yağışlar şehir genelinde vatandaşların 4 mevsimi 2 gün içerisinde yaşamasına sebep oldu.
Vatandaşlar Mayıs Ayı sonunda hem yağmur, hem dolu hem de kar yağışı gördüklerini ifade ederek şunları söylediler; “Mayıs ayı sonunda hem yağmur gördük, hem dolu gördük, hem de kar yağışı gördük. Eğer başka bir yağış çeşidi olsaydı o da olurdu” diyerek konuyu esprili bir şekilde dile getirdi.

Diğer Haberler

Boztepe Tarım İşletme Müdürlüğü üretim tesislerini 5 yıllığına kiraya veriliyor

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Şanlıurfa Boztepe Tarım İşletme …

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden İhaleye Davet

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Uluslararası …