14 Nisan 2021 ,Çarşamba
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemaliye’de Cirit Gösterileri Nefesleri Kesti

Kemaliye’de Cirit Gösterileri Nefesleri Kesti

38.Kemaliye Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları festivali kapsamında Kemaliye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “14.Veli Karaca Cirit oyunları” gösterileri nefesleri kesti.
Gösterileri Müsteşar yardımcısı ve KEMAV Başkanı İsmail Yücel,Kaymakam Mustafa İlhan,Belediye Başkanı Mustafa Haznedar ve çok sayıda vatandaş izledi. Gösteri öncesi konuşan Kaymakam Mustafa İlhan, bu yıl 38.düzenlenen geleneksel Kemaliye Uluslar arası Kültür ve Doğa Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen milli etkinliklerle amaçlarının tarih şuurunu unutturmamak olduğunu söyledi.
Bu yıl 14.düzenlenen Veli Karaca cirit oyunlarında gösteri yapan Erzincan Atlı spor Kulübü Cirit Grubuna ve yöneticilerine festival kutlamalarına verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür eden Kaymakam İlhan, amaçlarının bilgi çağının ve teknolojinin geliştiği bu dönemde ata sporu ciriti ve değerlerimizi unutturmamak ve genç nesillere tanıtmak olduğunu kaydetti.Kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı cirit oyunlarında cirit sporcularının at üzerindeki muhteşem gösterileri organizasyona damgasını vurdu.
Erzincan Atlı spor Kulübü Cirit Grubu sporcuları,zevkli bir gösteri maçı izletti: Gösteriler sonunda Kaymakam Mustafa İlhan Erzincan Atlı spor Kulübü Cirit Grubu sporcularına teşekkür ederek madalya ile ödüllendirdi.

Diğer Haberler

Boztepe Tarım İşletme Müdürlüğü üretim tesislerini 5 yıllığına kiraya veriliyor

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Şanlıurfa Boztepe Tarım İşletme …

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden İhaleye Davet

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Uluslararası …