13 Ekim 2019 ,Pazar
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ KYK Tercan M.Refik Şimşek Yurt Öğrencilerinden Halep’e Yardım Kampanyası

KYK Tercan M.Refik Şimşek Yurt Öğrencilerinden Halep’e Yardım Kampanyası

Dünyanın gözü önünde bir dramın yaşandığı Halep’te kuşatma altındaki mazlum insanlara bir yardım eli de Tercan M. Refik Şimşek Öğrenci yurdundan uzandı.
Suriye’de devam eden ve binlerce sivilin yaşamını yitirmesine neden olan iç savaş devam ederken, Kredi Yurtlar Kurumu Tercan M. Refik Şimşek Yurdunda kalan öğrenciler ve yurt personeli tarafından Halep’e yardım kampanyası başlatıldı.
Yurt Müdürü Murat Yaşar Şengül, yaptığı açıklamada, Yurtta kalan öğrencilerin öncülüğünde Halep’teki mazlum Müslümanlar için yardım kampanyası başlatıldığını belirterek,” Öğrencilerimiz kapı kapı dolaşarak Halep’li kardeşleri için yardım topladılar. Her daim mazlumun yanında olan Tercanlı hemşirelerimiz bu konuda üzerine düşeni fazlasını yapacağına inancım tamdır. . Rabbim ümmetin son kalesi olan ülkemize yardım etsin. Tüm Müslüman kardeşlerimize yapılan zulmü tersine döndürsün inşallah” dedi. Aralık ayının ilk haftasında yurtta kalan öğrenciler tarafından başlatılan kampanya kapsamında toplanan  1500 TL tutarındaki nakdi yardımın İHH hesaplarına yatırıldığını vurgulayan Şengül,” Kampanya dahilinde toplanan giysi, mont, ayakkabı, kuru gıda, çocuk maması, çocuk bezi ve diğer ihtiyaç malzemeleri ise   Halep’e gönderilmek üzere önümüzdeki günlerde yola çıkarılacaktır. Çok zor şartlar altında yaşama mücadelesi veren Halep’li kardeşlerimize seyirci kalamazdık. Türk Milleti olarak  Halep’in bu zorlu günlerinde yanında olduklarını ve yalnız olmadıklarını göstermek adına bu çalışmayı yaptık. Her aşamasında yurt öğrencilerimiz ve personelimizin fedakarca katkılarıyla yürütülen kampanya dolayısıyla emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Diğer Haberler

Erzincan’da fırınlar denetleniyor

Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Lavaş, Tandır Ekmeği ve Fırın denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde iş yerleri ruhsatları, …

Sabah Namazında Bir Araya Geldiler

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, Erzincan merkez ve …