14 Nisan 2021 ,Çarşamba
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Malatya’nın Yöresel Ürünleri Vatandaşları Bekliyor

Malatya’nın Yöresel Ürünleri Vatandaşları Bekliyor

15 Temmuz Ticaret Fuarı’nda il dışından gelen esnaflar yöresel ürünlerini Erzincanlı vatandaşlara tanıtmaya devam ediyor. Malatya’dan Erzincan’a gelerek fuarda kendi illerinin yöresel ürünlerini tanıtan Bedir Özcan tüm Erzincanlıları fuarda Malatya Pazarına beklediklerini söyledi.
Erzincan’da eğitim gören Suriyeli hafızlık yapan öğrencilere, İstanbul’da ki Erzincanlı hayırsever iş adamı tarafından yardım yapıldı.
İl Müftülüğü binasında dağıtılan kıyafet yardımı Erzincan İl müftülüğü Diyanet vakfı tarafından dağıtıldı. Yardımı almak için gelen öğrenciler kendilerine göre paltolun ve gömlek seçerek yardımları aldılar. Yapılan yardımlar hakkında bilgiler veren Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, yardıma vesile olanlara teşekkür etti. Müftü Karabayır yapmış olduğu açıklamasında; “Erzincan’da bulunan Suriyeli öğrencilerimiz, Suriyeli mülteci kardeşlerimizden Kur’an kurslarımızdan eğitim gören öğrencilerimize İstanbul’da ki Erzincanlı iş adamlarımızdan gönderilen hediyeleri burada bulunan Suriyeli kardeşlerimize takdim ediyoruz. Allah bu hayıra vesile olanlardan razı olsun. Şuanda yaklaşık 20 öğrencimize veriyoruz ama dahası da geldikçe yardımlarımızı vereceğiz. Ayrıca diyanet Vakfı olarak yardımlarımız da yapılıyor. Bu vesile ile Ramazan ayın başta Erzincan olmak üzere tüm İslam alemine hayırlı olsun” dedi.

Diğer Haberler

Boztepe Tarım İşletme Müdürlüğü üretim tesislerini 5 yıllığına kiraya veriliyor

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Şanlıurfa Boztepe Tarım İşletme …

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden İhaleye Davet

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Uluslararası …