Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 14. Sağlık Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı Açılış Programı ile Başladı

14. Sağlık Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı Açılış Programı ile Başladı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleşen 14. Sağlık Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı açılış programı ile başladı. Yalnızbağ Yerleşkesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçek-leşen açılış programına Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Pof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. Çağrı Çırak, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, SABDEK Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hülya Gökmen Özel, ÜAK Tıp Sağlık Bilimleri Eğitim Konsey Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Sağlık Bilimleri Fakülteleri dekanları, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi fakülte dekanları ve müdürleri, Sağlık bilimleri Fakültesi öğretim elemanları, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Saygı Duruşu, İstiklal Marşı okunmasının ardından başlayan açılış programı, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi tanıtım videosu ve açılış konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşmasında ilk olarak SABDEK Sağlık Bilimleri Fakültesi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hülya Gökmen Özel, SABDEK’in kuruluş amacından bahsetti. Özel,; “SABDEK Sağ-lık Bilimleri fakültelerinin sorunları bilimsel veriler olarak değerlendirme, fakültelerin öğre-tim, eğitim, araştırma ve topluma hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesine katkıda bulunmak, sağlık bilim alanında verilen eğitimi Türkiye’de desteklemek ve teşvik etmek , akreditasyon çalışmalarının idari, hukuki ve eğitsel altyapısını oluşturmak , Sağlık Bilimleri Fakülteleri arsacında ulusal ve uluslararası gelişmeleri izlemek ve strateji geliş-tirmek amacı ile kurulmuştur” dedi. Sağlık bilimleri alanında eğitim veren programların güncel sayılarını da aktaran Özel, bu alanında eğitim veren programlara ve kontenjanları-na da değindi.
ÜAK Tıp Sağlık Bilimleri Eğitim Konsey Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, konuşma-sına Başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve Sağlık Bilimleri Fakültesine ken-dilerini sıcak karışılmalarından dolayı teşekkür ederek başladı.
Sağlık hizmetinin bir ekip hizmeti olduğunu belirten İlhan, sağlık alanının tıp, eczacılık, ve-teriner ve hatta spor bilimleri olarak düşünmek gerektiğini söyledi. Sağlık alanında birçok öğrencinin olduğunu dile getiren İlhan, konuşmasında tüm öğrencilerin her 5’inden birinin sağlık alanında öğrenci olduğunu ve sağlık alanına yerleşen öğrencilerin yüksek puanlı olarak üniversitelere yerleştiğine dikkat çekti. Sağlık alanında istihdam ve çalışanların güncel sorunlara yaklaşımından da bahseden İlhan, son olarak yapılan toplantı ile sağlık bilimleri alanında güzel çalışmalar yapılması temennisinde bulundu.
Son olarak kürsüye gelen Rektör Pof. Dr. Akın Levent, sağlık bilimleri alanının günü-müzde giderek daha önem kazandığına dikkat çekti. Pandemi dönemi ile birlikte sağlık alanının ne kadar önemli bir boyut olarak karşımıza çıktığını kaydeden Rektör Levent, bu alanda çalışan herkesin fedakârlık göstermesi gerektiğinin altını çizdi ve meslekte başa-rının en temel ölçütünün mesleğe saygı ve insanlara verilecek değer olduğunu belirtti. Son olarak Rektör Levent, bugün Üniversitemizde gerçekleşen Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan-lar Konseyi Toplantısı’nın sağlık bilimleri açısından oldukça faydalı olacağını söyleyerek konuşmasının tamamladı.
Açılış programı, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik ABD öğrencilerinin hazırla-dığı müzik dinletisi ile son buldu.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …