25 Nisan 2022 ,Pazartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA FİDAN DİKİLDİ

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA FİDAN DİKİLDİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Orman İşletme Müdürlüğünce şehitler için hatıra ormanında düzenlenen fidan dikim programında şehitler anısına 100 fidan toprakla buluşturuldu.
Düzenlenen fidan dikim programına Vali Mehmet Makas’ın yanı sıra Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Orman İşletme Müdürü Tekin Işık, kurum müdürleri şehit yakınları, gazilerimiz ve vatandaşlar katıldı.
Ekşisu Mesire alanında 15 Temmuz Şehitleri anısına gerçekleştirilen fidan dikim programında konuşan Vali Mehmet Makas, 15 Temmuz gecesinde darbe girişiminde bulunan hainleri durdurmak için canlarını feda eden şehitlerimizin daima milletimizin gönlünde yaşayacağını belirterek, 15 Temmuz’un asla unutturulmayacağını belirtti.
Yapılan konuşmaların ardından Vali Mehmet Makas, protokol üyeleri ile birlikte fidan dikimi yaparak, diktiği fidanlara can suyu verdi. Vali Mehmet Makas, 3 yaşındaki şehit yakını Zümra Koyun ile birlikte ayrıca diktiği bir fidanın üzerine 15 Temmuz Şehidi Ömer Halis Demir isimliğini taktı.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …