Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 2023 Yılı Yaz Kur’an Kursları Başlıyor

2023 Yılı Yaz Kur’an Kursları Başlıyor

Her sene milyonlarca çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kur’an kursları 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü başlıyor.
2023 yılı yaz Kur’an kurslarında eğitim-öğretim tek dönem halinde 3 Temmuz – 25 Ağustos 2023 tarihleri arasında yüz yüze gerçekleştirilecek.
Eğitimler talepler doğrultusunda öğleden önce veya sonra günde 3 saat şeklinde planlanacak ve 8 hafta devam edecek.Kurslarda imam hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticileri görev alacak.
Cami ve Kur’an kurslarında gerçekleştirilecek olan yüz yüze eğitimlere müracaatlar 19 Haziran- 10 Temmuz tarihlerinde başlayacak, il ve ilçe müftülükleri ile cami ve Kur’an kurslarına bizzat yapılacak.
2023 yılında gündüzlü eğitim veren yaz Kur’an kurslarıyla birlikte yatılı eğitim almak isteyen 12-18 yaş arası gençler için hazırlanan “Yatılı Yaz Kur’an Kursları Programı” da uygulanacak.
Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler derslerinin yanı sıra çocukların yaşlarına uygun sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin de yer alacağı 2023 Yılı Yatılı Yaz Kur’an Kursları’nda eğitim-öğretim 3 Temmuz’da başlayacak.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …