22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 21 Haftanın Enleri Belli Oldu

21 Haftanın Enleri Belli Oldu

Koronavirüs (COVİD-19) nedeniyle ertelenen maçların ardından Spor Toto BAL 3. Grupta geride kalan 21 haftanın enleri belli oldu. BAL 3. Grupta futbolseverler 264 maçta 383 gol izledi. Ligin en çok gol atan Tonya Doğanspor olurken ve en az gol yiyen takım ise Erzincan temsilcisi Erzincan Ulalarspor oldu.

Torul Belediye Gençlikspor ise en az gol atan ve kalesinde en çok gol gören takım oldu.
Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVİD-19) Erzincan’da amatör futbolu da vurdu. Tüm alt yaş gruplarındaki maçlar iptal edilirken, BAL Ligi ve birinci amatör küme maçları da ertelenmişti.
BAL 3. Grupta 21’nci hafta geride kalırken, haftanın enleri belli oldu. 21 haftada futbolseverler 264 maçta 383 gol izledi. Ligin en çok gol atan Tonya Doğanspor olurken ve en az gol yiyen takım ise Erzincan temsilcisi Erzincan Ulalarspor oldu. Torul Belediye Gençlikspor ise en az gol atan ve kalesinde en çok gol gören takım oldu.
LİDERİN DÖRT PUAN AVANTAJI VAR
Lider Arhavispor, ligde 44 puan toplayarak ikinci sıradaki DSİ Karadeniz’in önünde dört puan farkla liderliğini koruyor. Artvin temsilcisi ligde oynadığı maçlarda 14 galibiyet alarak en fazla galip gelen takım oldu.
Sarı-siyahlılar, 2 beraberlik, dört mağlubiyet aldı. Atmacalar, rakip fileleri 33 kez sarsarken, kalesinde 10 gol gördü.
EN GOLCÜ TAKIM TONYA DOĞAN
Spor Toto BAL 3. Grupta en çok golü atan takım Trabzon temsilcisi Tonya Doğanspor oldu. Karadeniz ekibi maçlarda rakip fileleri 42 kez havalandırırken Tonya Doğan’ı 40 golle DSİ Karadeniz, 39 golle de Erzincan Ulalarspor takip etti.
ULALAR’IN AZDA OLSA İDDİASI VAR
İkinci sıradaki Karadenizsporspor’un bir puan gerisinde olan Erzincan Ulalarspor ligde 39 puanla üçüncü sırada bulunurken, şampiyonluk iddiasını matematiksel olarak devam ettiriyor.
Teknik Patron Yılmaz Toyran yönetimindeki Erzincan temsilcisi, bu sezon ligde 10 galibiyet 9 beraberlik aldı. Kırmızı-beyazlılar 2 kez yenilgi yüzü görürken, 39 gol attı, 11 gol yedi.
EN ÇOK GALİP GELEN ARHAVİSPOR
BAL 3. Grupta en çok galip gelen takım 14 maçla lider Arhavispor, olurken, 12 maçla DSİ Karadeniz ve 10’ar maçla Erzincan Ulularspor, Tonyadoğanspor ve 1461 Trabzon oldu.
EN ÇOK GOLÜ ADEM PARLAK ATTI
Ligde rakip fileleri en çok havalandıran futbolcu ise 15 golle Hoçvanspor’un golcüsü Adem Parlak oldu. Adem’i se 13 Golle Ulalarspor’un golcüsü Abdulkadir Kaplan takip etti.
KARS 36 SPOR 10 MAÇTA
BERABERE KALDI
Oynadığı 21 maçta 10 beraberlik, 7 galibiyet 4’de mağlubiyet alan Kars 36 Spor ligde en çok berabere kalan takım oldu. Kars temsilcisinin ardında 9 beraberlikle en çok berabere kalan takım ise Ulalarspor oldu.
TORUL GALİBİYET YÜZÜ GÖRMEDİ
Torul Belediye Gençlikspor ise çıktığı 21 karşılaşmada 19 mağlubiyet 2 beraberlik alarak hiç galibiyet yüzü görmedi. Gümüşhane temsilcisi 21 karşılaşmada rakip filelere 10 gol atarken, kalesinde 78 gol görerek ligde en az gol atan ve kalesinde en çok gol gören takım oldu.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …