9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 251 Şehidin portreleri karakalem ile çizildi

251 Şehidin portreleri karakalem ile çizildi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında, Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinin yaptığı 251 Şehidimizin karakalem portreleri ile İlçe ve Merkez Halk Eğitim Merkezlerinin farklı tekniklerde Usta Öğretici ve Kursiyerlerin yaptığı 42 eserden oluşan serginin açılışını yapıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından resim sergisi düzenlendi. 293 resim Erzincan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından gösterime sunuldu.
Millet Bahçesinde açılışı gerçekleştirilen programa Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Şerif Olcaş, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Demir, Erzincan Merkez Komutanı Albay Hüsamettin Turhan, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Yıldırım Özbaş, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Açılışın ardından burada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün; ” 2018 – 2019 eğitim öğretim yılının başladığı ilk günden itibaren Güzel Sanatlar Lisemiz 11. Ve 12. Sınıf resim bölümü öğrencilerimiz 251 şehidimizin kara kalem çalışmalarını yaptılar. Bununla birlikte Erzincan Halk Eğitim Merkezi ile 8 ilçemizde ki Halk Eğitim Merkezlerimizde toplam 42 eser usta öğreticiler ve kursiyerlerimizin eserleri. Ana tema 15 Temmuz üzerine kurulu farklı tekniklerde yapılmış eserler. Toplamda da 293 eserimiz burada bulunmaktadır. Sergimiz halkımıza açık olacaktır” diye konuştu.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …