Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 40 Bin Çadır Üretildi

40 Bin Çadır Üretildi

Türk Kızılayı Erzincan Şubesine bağlı Çadır Üretim atölyesi açıldığı günden bu güne kadar 10 yıllık süre içersinde 40 binin üzerinde çadır üretimi gerçekleştirdi.
Türk Kızılayı’nın Türkiye’deki iki çadır üretim tesisinden biri olan Erzincan Çadır Üretim Atölyesi 750 metrekarelik alanda üretim faaliyetlerini sürdürüyor.

Erzincan’da 10yıl önce faaliyete başlayan Kızılay Çadır Üretim Tesisi, Su geçirmez ve geç alev alan ‘Tip Afet’ çadırlarının üretilmesine devam ediyor. Tesiste şu ana kadar yaklaşık 42 bin çadır üretimi gerçekleştirildi.
Türk Kızılayı Erzincan Şube Müdürü Bekir Karakaya, üretmiş olduğumuz çadırlar, Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki depolarda uygun şartlarda saklanmaktadır.
Erzincan Çadır Üretim Tesisi potansiyel ve kapasitesi bakımından standartları yüksek bir noktaya gelmiştir. İçinde bulunduğumuz Pandemi sürecinde de çalışmalarımıza hiç ara vermeden sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde çalışmalarımızı devam ettirdik diye konuştu.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …