Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 51. TÜBİTAK Bölge Yarışması Başladı

51. TÜBİTAK Bölge Yarışması Başladı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, 51. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışması açılış töreni gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, “TÜBİTAK Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finali 09-12 Mart tarihleri arasında Erzurum’da yapılacaktır. İlimizden toplam 459 proje başvurusu yapılmış olup, bölgemizde yer alan on il içerisinde Erzurum ilinden sonra en fazla başvuru yapan ikinci il olmuştur.  Türkiye genelinde iller arasında başvuru sayısına bakıldığında Erzincan 9. sırada yer almakta olup, Türkiye’de öğrenci ve öğretmen başına düşen proje başvuru sayısında 1. sırada yer almaktadır. Bölge finalinde sergilenecek 100 projeden 11 tanesi ilimizden başvuru yapılan projelerdir. Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 5 proje, Gül Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 2 proje, Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi’nden 2 proje, Erzincan Fen Lisesi’nden 1 proje, Erzincan Anadolu Lisesi’nden 1 proje olmak üzere toplam 11 proje bölge sergisine davet edilmiştir. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda öğrencilerimizin bölge yarışmasından çok sayıda derece elde ederek döneceklerini umut ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …