29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 65 yaş üstü vatandaşların dilek ve isteklerini dinledi

65 yaş üstü vatandaşların dilek ve isteklerini dinledi

İçişleri Bakanlığının genelgesi ile evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşları ziyaret eden Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek dilek ve isteklerini dinledi.
Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, 65 yaş üsttü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşları evlerinde ziyaret ederek isteklerini dinledi.Evlerinde bulunan 65 yaş üsttü vatandaşları ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet eden Başkan Aslan; “65 yaş ve üstü büyüklerimizi ziyaret ettik. Evlerinde kalmaları gerektiğini hem kendileri hem de toplum sağlığı açısından önemli olduğunu ifade ettik. Sayın Valimizin başkanlığındaki ekiplerle belediyemizin birimleri iş birliği içerisinde bu badireyi atlatmak için elinden geleni yapmaktadır dedi.
Genelgede 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmalarının yasaklandı.
İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için vali/kaymakamların başkanlığında 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu.
Anılan Grup; il/ilçe emniyet müdürü, il/ilçe jandarma komutanı, vali/kaymakamlar tarafından belirlenecek kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay ve ihtiyaç duyulacak sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşturuldu.
İllerde valiler, ilçelerde kaymakamlar tarafından 65 yaş ve üzeri ile kronik vatandaşların sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirler alınacak. İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlar 112, 155, 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebilecekler. Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ihtiyaç duyulacak sayıda başta kolluk birimleri olmak üzere yeteri kadar kamu görevlisi/ekip ve araç görevlendirilerek ihtiyaçları gideriliyor.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …