Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 78 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı

78 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı

Erzincan merkez ve çevresinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle, Erzincan genelinde toplam 78 köyün yolu ulaşıma kapandı. Erzincan Merkez de 4, İlçelerden Çayırlı ilçesinde 11, İliç ilçesinde 5, Kemah ilçesinde 6, Kemaliye ilçesinde 10, Otlukbeli ilçesinde 2, Refahiye ilçesinde 28, Tercan ilçesinde 8 ve Üzümlü ilçesinde 4 olmak üzere toplam 96 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri 10 ekip, 9 greyder, 5 kepçe ve 5 bıçaklı kamyon kapalı köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Buzlanma ve Don Uyarısı

Kar yağışının hafta sonuna kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor. Öte yandan Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların zamanla karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı geçeceği, yer yer yoğun olması bekleniyor.

Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere, vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …