Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Ahmet Haluk Dursun 2. Liseler Arası Tarih Bilgi Yarışması” Gerçekleştirildi

“Ahmet Haluk Dursun 2. Liseler Arası Tarih Bilgi Yarışması” Gerçekleştirildi

2023 Yılı Ahmet Haluk Dursun 2. Liseler Arası Tarih Bilgi Yarışması Erzincan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Konferans Salonunda gerçekleşti.
İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ferhat Albayrak, Şube Müdürleri Murat Karakurt ve Hasan Güneş yarışmaya başvuru yapan 16 ortaöğretim kurumunun okul yöneticileri danışman öğretmenler, okulların tarih dersi öğretmenleri ve öğrencilerin katılım sağladığı yarışma 3 oturum halinde gerçekleştirildi. Yaklaşık 3 saat süren yarışmada son altıya Erzincan Lisesi, Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi, Mustafa Doğan Anadolu Lisesi, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, TOBB Binali Yıldırım Anadolu İmam Hatip Lisesi, 15 Temmuz Anadolu İmam Hatip Lisesi ilk üç dereceye girmek için kıyasıya yarıştı. Yarışma sonunda; Erzincan Lisesi, Mustafa Doğan Anadolu Lisesi
,Sosyal Bilimler Lisesi, Yarışmanın sonunda dereceye giren okullara ödüllerini İl Millî Eğitim Şube Müdürlerinden Hasan Güneş’in elinden aldılar. Kaybedeni olmayan yarışma, öğretmen ve öğrencilerin toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.
Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılanaçıklamda; Yarışmanın hazırlanmasında rehberlikleriyle AR-GE birimine yol gösteren İl Millî Eğitim Müdürün Murat Demir’e, yarışmanın başından sonuna kadar planlanmasında emek sarf eden Şube Müdürlerinden Turgut Çakmak, Murat Karakurt ve Hasan Güneş’e, yarışmanın fikri boyutundan sponsorluğuna kadar destek sağlayan Erzincan MTAL’in Tarih Öğretmeni Yakup Kutsal ve Refahiye Belediye Başkanı Sayın Çakmak Paçacı’ya, eğitim sendikalarımızdan Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Nebi Gül ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Çiçek’e, yarışmanın çağrıya çıkışıyla yaklaşık iki aydır öğrencilerini yarışmaya hazırlayan danışman öğretmenlerimize, uzun yıllar hatırlanacak kıyasıya bir yarış veren geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize, yarışmaya katılım sağlayan okul yöneticilerimize ve yarışmanın planlama boyutundan sonlandırılmasına kadar süreci yürüten İl MEM AR-GE ekibine teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …