22 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Seçim Çalışmaları İçin Erzincan’a Geldi

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Seçim Çalışmaları İçin Erzincan’a Geldi

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti Erzincan İl Başkanlığı tarafından kurulan Seçim Koordinasyon Merkezide vatandaşlarla buluştu. Seçim Koordinasyon Merkezinde düzenlenen programa, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Erzincan İl Başkanı Çetin Özyurt, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AK Parti Erzincan Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Süleyman Karaman, AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır ve AK Parti 28. Dönem 2’nci sıra Milletvekili Adayı Mehmet Cavit Şireci birer konuşma yaparak Erzincan’da tekrardan 2 milletvekili çıkaracaklarını, bunun için de gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade ettiler.
Daha sonra, 24, 25 ve 26. dönemde Sivas Milletvekilliği, 61, 62 ve 64. Hükûmetlerde Millî Savunma Bakanlığı, 25. dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, 65. Hükûmette ise Millî Eğitim Bakanlığı yapan AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, “Bu seçim milletin kendi seçimi. Eğer Erzincan’ın daha güze bir Erzincan olmasını istiyorsak, Türkiye’nin daha güzel bir Türkiye olmasını istiyorsak o halde doğru tercihlerde bulunmamız lazım. Yanlış sollama hayat götürür, yanlış oylama zulme düşürür. Türkiye’nin zulme, karanlığa, geçmişe geri dönmemesi için doğru tercihlerde bulunmak lazım. 14 Mayıs’ta 2 oy kullanacağız. Bir Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz ama bu Cumhurbaşkanı hükümeti kurmakla yetkilendirilmiş bir Cumhurbaşkanı. Hükümeti kimin kuracağına millet karar veriyor. Sabah oyumuzu kullanıyoruz, akşam sandıklar açıldığında kimin hükümet kuracağına millet karar veriyor. İkinci hususta; Cumhurbaşkanımıza parlamentoda destek olacak 28. Dönem milletvekillerini seçeceğiz. Cumhurbaşkanlığının bütçesinin parlamentodan kesilmeden geçmesi için, projelerin kaynaklarının bulunması için mecliste kanuna ihtiyaç var. Milletvekillerine ihtiyaç var. Dolayısıyla inanıyoruz ki 2-0 Erzincan’dan milletvekili göndereceğiz. Sivas’tan gelen bir evladınız, bir kardeşiniz, bir enişteniz olarak diyorum ki, Erzincan 2002’deki Erzincan’dan kat kat daha iyi” dedi.
Yılmaz, 80 yılda Türkiye’de yapılamayan hizmetleri 20 yılda AK Parti Hükûmetinin yaptığını ve hizmet, itibar, istikrar, özgüven kavramlarını AK Parti’nin siyasete kazandırdığını belirterek, “20 yıl hizmet ettin bayrağı şimdi teslim edip gidiyorsun diyorlar. Bu söz doğru ama eksik Biz 2002’de geldik ama 2002’den önce de Türkiye’nin bir 80 yılı var. Bizimle 100’üncü yılına geldi. Bizden önce ki 20 yıl kadar hizmet edenler kadar hizmet etseydik, ‘Allah razı olsun. Siz de döneminizi tamamladınız, gidiyorsunuz’ denirdi ama biz bizden önce ki 20 yıl kadar değil, 40 yıl kadar değil, 60 yıl kadar değil, bazı alanlarda 80 yılda yapılan hizmetler kadar hatta bazı alanlarda 80 yılda yapılan hizmetlerden kat kat fazlasını hayata geçirdik, halkımızın hizmetine sunduk. Biz geldiğimizde 6 bin kilometre bölünmüş yol vardı. 23 bin kilometre yaptık. 80 yılda 6 bin kilometre yol yapmışlar, biz 80 yılda yapılanın 4 katı kadar yol yapmışız. 80 yılda bu milletin hizmetine sunulmuş havaalanı sayısı 26. Şimdi havaalanı sayısı 58” diye konuştu. Konuşmaların ardından seçim ofisinde partililerle bir süre sohbet eden Yılmaz, AK parti heyeti ile birlikte esnafı ziyaret etti.

Diğer Haberler

Erzincan’da Toplu Taşımaya Zam Yapıldı

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Özel Halk Otobüsü yolcu tarifesi artışı …

Erzincan’da Seralarda Ocak Ayında Marul Hasadı Sürüyor

​Erzincan’da kış sezonunda seralarda marul hasadı devam ederken, Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İl Müdür …