23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Altun’dan Basın’a Hijyen çantası

Altun’dan Basın’a Hijyen çantası

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, koronavirüsün salgını süresince mesai mefhumu gözetmeksizin çalışarak kamuoyunu bilgilendiren gazetecileri unutmadı. Başkanlık, basın kartı sahibi gazetecilere hijyen ve sağlık malzemelerinden oluşan bir mini çanta ve Salgın döneminde yapılan hizmetleri anlatan bir kitap gönderildi.

Gazeteciler yeri geldiğinde kendi hayatlarını riske atarak kamuoyunu bilgilendirmek için gece-gündüz çalışıyor. Koronavirüs salgını süresince özellikle de yerel medyanın önemi bir kez daha ortaya çıktı. İl ve ilçe merkezlerinde yaşanan tüm gelişmeleri takip eden gazeteciler bu bilgileri haberleştirerek kamuoyuna aktardı. Bu sayede vatandaşlarda gelişmelerden sürekli haberdar oldu. Basın çalışanlarına gönderilen mektup’ta basın mensuplarına seslenerek yapılan çalışmalar hatırlatıldı ve detaylı bilgi için hazırlanan www.vovid19turkey.com web sayfası tanıtıldı
Salgın süresince mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz çalışan gazetecilere, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan jest geldi. Başkanlık, içerisinde tıbbi maske, eldiven, ateş ölçer, el dezenfektanı, limon kolonyası, anti bakteriyel ıslak mendil ve peçete olan hijyen paketini basın kartı sahibi gazetecilerin çalıştığı kurumlara gönderdi.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’un yazdığı mektup da hijyen setinin içine kondu. Mektupta Altun, “Dünyamız zorlu bir dönemden geçiyor. İnsanlık, kurbanları arasında irk, din veya cinsiyet ayrımı yapmayan görünmez bir düşmanla savaşıyor. Yeni Koronavirus (KOVID-19) tüm ülkeleri ve toplumları etkiledi. Bu krizi yönetmekte nispeten daha başarılı olan milletler bile ciddi kayıplar yaşadı; hastalığın, yaşam tarzlarına nasıl meydan okuduğuna şahit oldu.
Bugün yaşadığımız bu büyük krizi geçmiş ihtilaflardan ayıran özelliği, cephe hattında doktorlardan, hemşirelerden, sağlık çalışanlarından, mühendislerden ve laborantlardan oluşan sıradışı bir ordunun faaliyet göstermesidir. Anneleri, babaları, çocukları kurtarmak için her gün kendi canlarını tehlikeye atan isimsiz kahramanlarımızı selamlıyorum. Dünyanın her yerinde hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarına Allah’tan rahmet; acılı ailelerine ve sevdiklerine sabırlar diliyorum. Hepimiz, sağlığımızı koruyarak bu savaşta sağlık çalışanlarımızın mücadelesine katkı sunabiliriz. Dünyanın bu belirsizlik dönemlerinde kamu adına önemli bir görev üstlenen siz gazeteci dostlarımızın sağlığı da bizim için çok değerlidir. Milletimizin, üstün gayretleriniz ve fedakârlığınız için duyduğu minnettarlığın bir nişanesi olarak size bu koruyucu ekipmanlar ile hijyen malzemelerini takdim ediyoruz. “dedi.
Erzincan Kazankaya Gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Özsoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve İletişim Başkanlığı Erzincan Bölge Müdürü Yahya Tekin’ne bu jestten dolayı teşekkür etti.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …