23 Nisan 2022 ,Cumartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Araştırma Hastanesi Normale Dönüyor

Araştırma Hastanesi Normale Dönüyor

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 1 Haziran 2020 itibariyle normalleşme sürecinde ilk adımlar atılacak.
Erzincan’da sağlık alanında normalleşme sürecine ilişkin olarak konuşan AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır yaptıkları açıklamada; “Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir taraftan kovit ile mücadele devam ederken diğer taraftan yeni normalleşmeye hazırlanıyor.
Yeniden normalleşme hazırlıkları kapsamında servis hizmetleri poliklinik hizmetleri ameliyathane hizmetleri endoskopi hizmetleri kontrollü bir şekilde yeniden halkımızın hizmetine sunulacak. Bu hizmetler bulaş riskini azaltmak amacı ile ilk başlangıçta belirli bir sayıda randevu sistemi ile verilecek. 1 Haziran 2020 itibariyle kovit dışı acil olmayan anlamına gelen elektif vakalarda hastanede kabul edilerek teşhis ve tedavileri yapılacak. Bu hazırlıklar kapsamında poliklinik hizmetlerinde ilk etapta sadece ve sadece MHRS üzerinden randevu olan hastalarımız kabul edilecek.

MHRS üzerinden randevu alan hastalarımız başka hiçbir işleme gerek duymaksızın direkt olarak poliklinik hizmetlerinden faydalanabilecek.
Sosyal mesafeyi koruma amacıyla Merkezi bandrol sistemi pandemi süreci boyunca kullanılmayacak. Vatandaşlarımızın randevu saatine sadece 10 dakika önce hastaneye gelmesi yeterli olacak. Başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın direkt olarak polikliniklerde sağlık hizmeti alabilecekler. Yine aynı şekilde elektif şartlarda koroner anjiyografi üst gastrointestinal sistem endoskopisi alt gastrointestinal sistem endoskopisi kolonoskopi elektif cerrahi operasyonlar pandemiye yönelik tedbirler eşliğinde uygulanmaya başlayacak.
Ameliyathane hizmetlerinde alınacak tedbirler kapsamında iki Cerrahi işlem arasında gerekli dezenfeksiyon ve temizlik işlemleri uygulanarak hijyen sağlanacak.
Yine alınacak tedbirler kapsamında sosyal mesafeyi korumaya yönelik yer işaretlemeleri uygulanacak. Hastane girişlerinde dezenfektan uygulaması maske dağıtımı devam edecek. Bir taraftan normalleşme süreci devam ederken diğer taraftan kovit ile mücadele başarı ile sürdürmeye devam edilecektir dediler.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …