29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Aşağıkartallı Köyü Cemevi Açılışı Yapıldı

Aşağıkartallı Köyü Cemevi Açılışı Yapıldı

Çayırlı Kaymakamı Ahmet Gülderen, İlçe Belediye Başkanı Atınç Bahadır birçok kurum amiri ve müdürleri ile birlikte çok sayıda vatandaşın katılımlarıyla Aşağıkartallı Köyü Cemevi açılışı gerçekleştirildi.
Açılış konuşmasını yapan Çayırlı Kaymakamı Ahmet Gülderen “Bugün bizde sizlerle bir olmak, birlik olmak, iri olmak, diri olmak, beraber olmak için buraya geldik. Tarihin sahnesine şöyle bir göz attığımızda milletler arasında varlığını, bağımsızlığını, kimliğini koruyabilen yegane milletin Türk milleti olduğunu görüyoruz. Bunda da en büyük pay toplumumuzun yapı taşları olan Ahmet Yasevi, Mevlana, Hacı Bektaşi Veli ve Yunus Emre gibi veli zatların ve gönül insanlarının olduğunu görüyoruz. Onlar yaşadıkları döneme ışık tuttukları gibi günümüzde de bizlerin gönüllerini ve akıllarını aydınlatmaktadırlar. Bugünlerde her şeyden fazla temel hak ve özgürlüklere saygılı insancıl ve barışçıl bir anlayışa ihtiyaç duyulan dünyamızda Hacı Bektaşi Veli insan ve doğa sevgisini barışçıl bir ortamda yaşamayı öğütleyen evrensel görüş öncülerinden biri olarak gönüllerdeki saygın yerini almıştır. Fikirleriyle ve yaşantısıyla kendinden sonra geleceklere bir çığır açmış, birlik, kardeşlik, sevgi ve hoşgörü çağrısıyla ulusu, dini, mezhebi, rengi, görüşü, düşüncesi ne olursa olsun farklılıklara karşın huzur içinde bir arada yaşamanın yolunu göstermiştir. Bu minvalde Cemevinin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …