15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Aşık Nurhani, TYB’nin Konuğu Oldu

Aşık Nurhani, TYB’nin Konuğu Oldu

Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Şubesi’nin haftalık olarak düzenlediği programları Ramazan ayında da devam ediyor. Ramazanın ilk haftasında Halk Edebiyatımızın önemli isimlerinden olan Âşık Nurhani (Nuri Kaya) TYB’nin konuğu oldu.
Aşık Nurhani Teravih sonrasındaki programına Halk Edebiyatında aşıklık geleneğini anlattı ve irticalen katılımcıların her birinin isimlerini zikrederek ‘Hoş geldiniz’ temennisinde bulundu. Ardından da Ramazan ayı ile ilgili yazdığı şiirlerden örnekler sundu.Halk Edebiyatımızın ustalarının şiirlerinden örnekler sunan Âşık Nurhani davetlilerden aldığı ‘Ayak’ ile şiirlerini irticalen sürdürdü.
Katılımcıların beğenisini kazanan Âşık Nurhani (Nuri Kaya)nin şiirleri katılımcılardan tam not aldı.
Türkiye Yazarlar Birliğinin tüm programlarında olduğu gibi Âşık Nurhani’nin şiirleri de sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlandı.
Programa katılımı sebebiyle Türkiye Yazarlar Birliği tarafından hazırlanan teşekkür Belgesi TYB Başkan Yardımcısı Lütfi Şimşek tarafından Âşık Nurhani’ye verildi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …