2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Aşık Nurhani, TYB’nin Konuğu Oldu

Aşık Nurhani, TYB’nin Konuğu Oldu

Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Şubesi’nin haftalık olarak düzenlediği programları Ramazan ayında da devam ediyor. Ramazanın ilk haftasında Halk Edebiyatımızın önemli isimlerinden olan Âşık Nurhani (Nuri Kaya) TYB’nin konuğu oldu.
Aşık Nurhani Teravih sonrasındaki programına Halk Edebiyatında aşıklık geleneğini anlattı ve irticalen katılımcıların her birinin isimlerini zikrederek ‘Hoş geldiniz’ temennisinde bulundu. Ardından da Ramazan ayı ile ilgili yazdığı şiirlerden örnekler sundu.Halk Edebiyatımızın ustalarının şiirlerinden örnekler sunan Âşık Nurhani davetlilerden aldığı ‘Ayak’ ile şiirlerini irticalen sürdürdü.
Katılımcıların beğenisini kazanan Âşık Nurhani (Nuri Kaya)nin şiirleri katılımcılardan tam not aldı.
Türkiye Yazarlar Birliğinin tüm programlarında olduğu gibi Âşık Nurhani’nin şiirleri de sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlandı.
Programa katılımı sebebiyle Türkiye Yazarlar Birliği tarafından hazırlanan teşekkür Belgesi TYB Başkan Yardımcısı Lütfi Şimşek tarafından Âşık Nurhani’ye verildi.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …