25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Ata Sporu Güreşe Miniklerden Yoğun İlgi

Ata Sporu Güreşe Miniklerden Yoğun İlgi

Okulların tatil olması ile birlikte Erzincan Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü tarafından açılan yaz spor okullarında özellikle 6-12 yaş gurubu ata sporu güreşe aileler ve çocukları yoğun ilgi gösteriyor.
Erzincan Gençlik hizmetleri spor il müdürlüğünün açmış olduğu yaz spor okullarında ata sporu güreşe öğrenciler kadar velileri de ilgi gösteriyor. Yaz tatili ile birlikte ata sporu güreşe başlayan 6-12 yaş öğrenciler hafta sonu cumartesi ve Pazar günü saat 14.00 ile 15.30 arası eski Milli sporcu ve Antrenörlerden Yusuf Gürsoy eşliğinde çalışma yapıyorlar.
Güreş Antrenörü Yusuf Gürsoy yaz spor okulları kapsamında kayıt yaptıran 6-12 yaş gurubu yaklaşık 20 öğrencimiz ile antrenmanlara başladık, öğrencilerimizin ilgisi bizleri sevindirdi. Özellikle velilerimiz çocukları getirdiğinde kendileri de antrenmanları takip ediyorlar bu da bizleri oldukça memnun ediyor.
Antrenman yerimizin ayarlanması ve diğer ihtiyaçlarımızda bizlere destek olan Gençlik hizmetleri spor il müdürümüz Burak Mumcu’ya teşekkür ederim. İnşallah bizlerde çalışmaların karşılığında ilimize milli sporcular kazandırabiliriz dedi.
Ata sporumuz güreşe daima ilgi duyduğunu belirten 6 yaş gurubu öğrencisi Sait Berk Güler’in babası Yavuz Güler sonuna kadar hocamızın nezaretinde bu sporu yapmasını destekliyorum inşallah ileriye dönük başarılı bir güreşçi olur çünkü oğlum Berk de bu sporu severek yapıyor ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …