Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ AYEDER’den 160 öğrenciye tablet desteği

AYEDER’den 160 öğrenciye tablet desteği

Anadolu Yakası Erzincanlılar Derneği tarafından 24 Kasım’da başlatılan tablet kampanyası 24 Aralık’ta sona erdi. Kampanya kapsamında alınan tabletler imzalanan protokolle Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 160 adet tablet teslim edildi.
İmza töreninde konuşan Anadolu Yakası Erzincanlılar Derneği Başkanı Gürsel Sarımaden; “Anadolu Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER), olarak her sene yaptığımız Erzincan’da ki eğitime katkı projemiz bilindiği gibi sene içerisinde iki dönemde yapıyoruz bunları. Fakat Dünyada ki covit 19 ülkemizde de sürdüğü için geçen yıl elimizden bir şey gelmedi. Ama müdürümle sürekli zaman zaman telefonla koordine halindeyiz. Bu dönemde bu işin içinden nasıl çıkacağız derken talepler Erzincan’dan gelmeye başlamıştı. Okullardan öğrencilerimizden zaman zaman muhtarlarımızdan müdürümle de istişare yaparak böyle bir yola girdik. İsterdik ki ciddi anlamda daha çok Erzincan’ın 38-39 bin arası öğrencisi olduğunu biliyoruz ama imkânlar doğrultusunda ticaret yapıyoruz.
Durdu iş adamalarımız dernek ve sivil toplum kuruluşlarımızın destekleriyle bir seviyeye ulaştık. Bugünde demiştik 24 Kasımda başlayıp 24 Aralıkta son verecektik. Bugün itibariyle de teslim ediyoruz. Ben müdürüme bize yakınlığı ve desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Geldik teslim ettik tabletlerimizi bundan sonrası müdürümün işi. Sayın müdürümün bu tabletleri en iyi şekilde teslim edeceğini biliyoruz. Yaklaşık 4-5 yıldır derneğimizle hep müdürlüğümüzle birlikte hareket ediyoruz” diyerek katkı sunan herkese teşekkür etti.
Eğitimde Ortak Paydamız Çocuklarımızın Ülkemizin Geleceğidir
Daha sonra konuşan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ise; “Eğitimde bir ortak paydamız var. Eğitimde ortak paydamız çocuklarımızın ülkemizin geleceğidir. Dolayısıyla bu ortak paydayla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığımız STK’larımız Derneklerimiz ve özellikle Erzincan dışında ki olup ta gönlü Erzincan’da olan Erzincan sevdalıları ile birlikte aynı zamanda eğitim sevdalılarının da buluşmuş oldukları bu tablet kampanyasından dolayı AYEDER’in mihmandarlığında tüm İstanbul da ki Erzincanlı iş adamlarına STK’lara ben çok teşekkür ediyorum.
Tabi ki bu süreç içerisinde şimdiye kadar 500’e yakın tablet dağıtımı yaptık. Bunlar eğitime sevdası olan gönüllü zengin işadamlarımızın STK’larımızın ama bununla birlikte ayrıca okullarımızda okul aile birliklerimizin vasıtasıyla da yapılan bu tür çalışmalar var. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığımızın da çalışmaları var.
Milli Eğitim Bakanımızın daha önce söylemiş olduğu illere gönderilecek ve bize de yakın süre içerisinde gönderilecek. Bunlarla birlikte dezavantajlı olan öğrencilerimize yarınlarıyla ilgili olarak yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bizim yanımızda olan bakanlığımıza, valiliğimize ve gönlü Erzincan sevdasıyla dolu olan eğitim sevdalısı olan bütün hemşehrilerimize ben öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …