9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Badmintonculardan Çifte Bayram

Badmintonculardan Çifte Bayram

AK Parti Erzincan Erzincanlı Badmintoncular Türkiye Badminton Federasyonunun (TBF) yurt dışı faaliyet programında yer alan Uluslararası Gençler Badminton Şampiyonasında ve Büyükler İnternasyonel Turnuvasından madalya ile dönerek çifte bayram yaşattılar.
Erzincanlı sporcular Zehra Erdem ve Bengisu Erçetin 08-11 Ağustos tarihleri arasında Bulgaristan’ın Pazarcık kentinde yapılan Uluslararası Gençler Badminton Şampiyonasında gümüş madalyanın sahibi olurken 12-15 Ağustus 2019 tarihinde Bulgaristan’ın Sofya şehrinde yapılan Büyükler İnternasyonel Turnuvasında Erzincanlı Milli Ssorcular Emre Sönmez ve Zehra Erdem karışık çiftlerde 3’ncü olarak Ülkemize bronz madalya kazandırdılar.
08-11 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşen şampiyonada 21 ülkeden 170 sporcu madalya mücadelesi verdi. Mücadele sonunda Türk Badmintoncular Zehra Erdem ve Bengisu Erçetin gümüş madalyanın sahibi oldu.

Çift Bayanlar kategorisinde Hindistanlı rakiplerine 2-1 mağlup olarak, şampiyonayı ikinci olarak tamamladılar.Her geçen gün madalya sayısına bir yenisini ekleyen Genç Badmintoncuların bu yıl şuana kadar 83 madalyanın sahibi olduğunu dile getiren Federasyon Başkanı Murat Özmekik, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde çok sayıda gencin Badminton’a olan ilgisinin artmaya başladığını söyledi.
‘Bayrağımızı ve ülkemizi başarı ile temsil eden Milli Badmintoncularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyorum. Federasyon olarak birçok başarıya imza atan gençlerimize destek vermeye ve yetiştirmeye devam edeceğiz.’ Dedi.
Öte yandan 12-15 Ağustos 2019 Tarihinde 42 Ülkenin katılımıyla yapılan Uluslararası Turnuvada Emre Sönmez / Zehra Erdem karışık çiftlerde 3’ncü olarak Ülkemize bronz madalya kazandırdılar.
Sönmez ve Erdem çifti Sırasıyla Fransız,Rus,Sırp rakiplerini yenen Milli sporcularımız yarı finalde 1’nci seri başı Kanadalı güçlü rakiplerini yenilerek 3’ncülükle turnuvayı bitirmişlerdir .Turnuvayla ilgili görüş bildiren Milli takım Antrenörleri Murat Sönmez ve Uğur Erçetin, Sporcularımız Bulgaristan da önemli bir başarı almışlardır Gençlerden büyükler kategorisine gecen Badmintoncularımız, 42 Ülkenin katıldığı büyükler turnuvasında almış oldukları bu sonuç bizim ve Ülkemiz için ilerisi için önemli bir sonuçtur dediler.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …