Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Bağımlılık” Adlı Konferans Verildi

“Bağımlılık” Adlı Konferans Verildi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 15. yıl etkinlikleri ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve Erzincan Yeşilay Şubesi işbirliği kapsamında “Bağımlık “adlı farkındalık eğitimi verildi.
Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde ve Genç Yeşilay Koordinatörü ve Teknoloji Bağımlılığı Uzmanı M. İsmail Memiş tarafından verilen konferansa Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Genel Sekreter Doç. Dr. Cihat Özgenel, Yeşilay Erzincan Şube Başkanı ve Erzincan Gönüllü Gençler Derneği Başkanı Faruk Kocatürk, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Konferansta ilk olarak Erzincan Yeşilay Şube Başkanı Faruk Kocatürk, Yeşilay Erzincan Şubesi’nin çalışmalarından bahsetti. Konferansta konuşmacı olarak yer alan M. İsmail Memiş ise bağımlılık türlerine ve son zamanlarda çok yaygın olana teknolojik bağımlılığı konusunda bilgi verdi. Bağımlılığın dünyanın gündemi olduğunu belirten Memiş, Dünya, birçok bağımlılık konusunda bedel ödüyor diyerek konuşmasına başladı.
Konferansta bağımlılık konusunda ailelerle büyük sorumluluklar düştüğünü belirten İsmail Memiş, teknoloji bağımlılığı hususunda şu noktanın altını çizdi: “Teknoloji bağımlılığına baktığımızda, özellikle gününün önemli bir kısmını sosyal medyada geçiren ebeveynlerin çocuklarına karşı büyük bir ihmalin içinde olduğu görülüyor. Bu da çocuğun gelişim çağında ruh iskeletinin eksik kalmasına sebep oluyor. Çocukların bedensel ihtiyaçlarının yanında ruhsal ihtiyaçlarının da giderilmesi gerekir” dedi.
Konuşmaların ardından program, soru cevap kısmı ile son buldu. Program sonrası Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent katkılarından dolayı M. İsmail Memiş’e teşekkür ederek, plaket takdim etti.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …