15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Bakan Kasapoğlu, Erzincan’da

Bakan Kasapoğlu, Erzincan’da

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Erzincan’a gelerek Ergan Dağı Kış Sporları Merkezi Gezisi ile Kış Sporları ve Yüksek İrtifa Kamp Eğitim Merkezi yapılacak yeri inceledi. yapıp stadyumu inşaatını gezdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Erzincan’a gelerek bir dizi programa katıldı. Bakanlık öncülüğünde yürütülen çalışmaları inceledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Ergan Dağı Kış Sporları Merkezi incelemesinde yaptığı basın açıklamasında;  “Tabi Dünya’nın gözü Türkiye’de olmaya da devam edecek. Ülkemizin her alanda ki iddiası ve bunu hakikaten aşama aşama ortaya koyması ve bu gelinen noktanın tesadüfi olmadığını ortaya koydu. Tabi biliyorsunuz 18 yıllık bir süreç Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde her alanda gelişim dönüşüm ve bu alanda da tabi ki zirveye olan bir iddia var. Bu çerçeve de spor ülkemizin dönüşümünü en güzel şekilde yansıtan konulardan bir tanesidir. Tüm branşlarda hem alt yapı hemde bu alt yapının değerlendirmesi adına birçok adım atıldı. Bu adımların atılmasında da hakikaten Cumhurbaşkanımızın spora önem veren bizzat takip eden analiz eden ve destekleyen misyonu var. Kendisine şükran borçluyuz.

Bu süreçte gelinen nokta şu Türkiye bundan sonra organizasyonlarda talep eden değil, talep edinilen aranılan ülke konumunda. Hakikaten çok önemli bir aşama. Ben uluslararası federasyonlarla, spor camialarıyla görüşmelerimde ülkemizde bu tür organizasyonları düzenleme talepleriyle karşılaştık. Ülkemiz birçok alanda birçok branşta temel tesislerle donanmış durumda. İnci tanesi gibi her yerimiz dört dörtlük tesislerle dolu. Bu çerçeve de tabi pek çok organizasyona da en güzel şekliyle hem tesislerimizin kalitesiyle hem servis kalitemizle Türk insanımızın o sıcakkanlı haliyle en güzel şekilde yapmaya devam edeceğiz. Açıkçası bu yıl çok önemli organizasyonlar vardı. Ama pandemi süreci bunlara erteletmek zorunda kaldı.  Bundan sonra ki programlarımızı en güzel şekilde ev sahibi olarak gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Bugünde Erzincan’dayız. Ergan Dağı’ndayız. Biliyorsunuz bakanlık olarak spor turizmimizin önemli başlıklarından bir tanesi. Bununla ilgili çok önemli bir çalışmayı geçtiğimiz yıl düzenledik. Yine Erzincan’ımızda da kış sporlarıyla ilgili hakikaten bu güzide bölgede bu çıtayı daha yukarılara taşıyacağız. Burayı da yine spor turizmimizin destinasyonlarından biri haline getireceğiz. Gerek pist gerek iklim şartları bu bölgenin bu anlamda çok önemli bir rekabet şartlarına sahip olduğunu bizlere gösteriyor. Bu vesileyle buradayız. İnşallah bölgemiz için Erzincan için hayırlı olsun diyorum” dedi.

Beraberindeki heyet ile birlikte yatırımları tek tek gezen Bakan Kasapoğlu, ilk önce Ergan Dağı Kış Sporları Merkezi Gezisi ile Kış Sporları ve Yüksek İrtifa Kamp Eğitim Merkezi Yapılacak Yerin İncelemesinde bulundu.  Daha sonra ise Valilik ziyareti ve Stadyumu İnşaatı Gezen Kasapoğlu, AK Parti İl Başkanlığı Ziyareti, Erzincan Belediye Başkanlığı ziyaret ederek programlarını tamamladı.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …