24 Haziran Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Başkan Aksun’a Muhtarlardan Ziyaret

Başkan Aksun’a Muhtarlardan Ziyaret

Erzincan Muhtarlar Günü Komitesi 19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’u makamında ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyarete Erzincan Valiliği İdare ve Denetim Müdürü Ufuk Akpınar, Erzincan Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Ahmet Polat, Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkan Yardımcısı Murat Tapan, Erzincan Muhtarlar Derneği Başkanı Kurtuluş Kılıç ile Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ruhi Yarka katıldı.

“Muhtarlar Toplumun Kılcal Damarları”
Ziyarette konuşan Başkan Aksun; Çok değerli muhtarlarımın günü münasebetiyle kendileriyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Onların şahsında bütün muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutluyorum. Biz Erzincan Belediyesi olarak muhtarlara verdiğimiz değeri ilk geldiğimiz günden ifade ettik ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğünü kurduk, Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz münasebetiyle iletişim içerisinde olduğumuz tüm muhtarlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için ivedi bir şekilde hareket etmekteyiz. Öncelikle Muhtarlar toplumun kılcal damarları. Toplumun en arka sokaklarında bile kalan kısmına ulaşmak için birinci dereceden bizimle iş birliği yapan mesai arkadaşlarım. Her şeyden önce bu mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmaktan onur ve kıvanç duymaktayım.
Kendilerinin ihtiyaçlarına ne kadar önem verdiğimizi ifade etmek adına da çeşitli zamanlarda ziyaretlerimiz oluyor ve her zamanda başımızın üzerinde yerleri var. Bu arada birçok muhtarımızda belki bir araya gelme fırsatımızı çok kısa zamanda yakalayamasak ta iletişim yoluyla mutlaka mahallenin ihtiyaçlarını giderme noktasında bir emek koymaktayız. Ve her muhtarımız şunu bilmesi lazım ki bizim en yakın mesai arkadaşımız olmakla birlikte aynı zamanda yol arkadaşlarımız hep birlikte çalışmaktan kıvanç duyuyorum, hepsine saygılarımı sunuyorum. Muhtarlar günleri kutlu olsun iyi ki varsınız” dedi.
Gerçekleştirilen ziyarette Erzincan Muhtarlar Günü Komitesi, iki asra dayalı bir merci olan muhtarlık mercisini elden ele taşımaya devam ettiklerini, vatandaşın devlet kurumları arasındaki köprü ayağı olarak hizmetlerini sürmekte olduklarını belirterek, kendilerini kabul eden Başkan Aksun’a teşekkürlerini ilettiler.
Ziyaret sonunda Başkan Bekir Aksun, günün anısına Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkan Yardımcısı Murat Tapan ve Erzincan Muhtarlar Derneği Başkanı Kurtuluş Kılıç’a bakır plaket takdim etti.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …