30 Nisan 2022 ,Cumartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Başkan Aksun’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Başkan Aksun’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’nci yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Aksun açıklamasında; “Yankıları halen süren muazzam bir zaferin sonucu olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 98’nci yıldönümünü içtenlikle kutluyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkumandanlığında, bir kahramanlık destanına imza atılmış 30 Ağustos 1922 tarihinde, Dumlupınar’da vatanımıza gün doğmuş, semalarımızda güneş açmıştır. Varlığımıza göz diken emperyalist güçler süngülerimizin aleviyle sarsılmışlardır.

Bu zafer birliğimize, dirliğimize, varlığımıza yönelik emeller besleyenlere bir ders olmuş gerekli mesajı vermiştir. Tarihin en büyük meydan savaşlarından birisine sahne olan Dumlupınar, aynı zamanda Türk milletinin dirilişine ve heybetine tanıklık etmiştir.

Elbette ki tarihi zaferlerle dolu olan bir milletiz. Fakat 30 Ağustos Zaferi geçmişteki tüm muzaffer günlerimizin tamamlayıcısı ve devletimizin ve milletimizin parlak bir geleceğinin habercisi olmuştur. 30 Ağustos 1922’de Türk Milleti varlığına ve kaderine sahip çıkacağını fedakârlıklarla ispatlamış, son yurdumuzun üzerindeki kara bulutları dağıtmıştır. Çocuklarını, eşini, anasını, babasını, torunlarını belki de bir daha göremeyeceğini bile bile yurdu için savaşa giden kahramanlarımıza olan minnet borcumuz ödenmez. Son yurdumuzun kutsal bir emanet olduğunu, bu toprakların her bir karışı için ne kadar minnet borcumuz olduğunu unutmamalıyız. Son nefesimizi verene kadar vatanımızın her bir karışına sahip çıkıp, vatanına ve milletine sevdalı evlatlar yetiştirip; bu toprakların sahipsiz olmadığını, hala o ruhun yaşadığını tüm cihana göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği bu çok anlamlı zaferin yıldönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyorum” dedi.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …