23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Başkan Aksun’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Başkan Aksun’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’nci yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Aksun açıklamasında; “Yankıları halen süren muazzam bir zaferin sonucu olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 98’nci yıldönümünü içtenlikle kutluyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkumandanlığında, bir kahramanlık destanına imza atılmış 30 Ağustos 1922 tarihinde, Dumlupınar’da vatanımıza gün doğmuş, semalarımızda güneş açmıştır. Varlığımıza göz diken emperyalist güçler süngülerimizin aleviyle sarsılmışlardır.

Bu zafer birliğimize, dirliğimize, varlığımıza yönelik emeller besleyenlere bir ders olmuş gerekli mesajı vermiştir. Tarihin en büyük meydan savaşlarından birisine sahne olan Dumlupınar, aynı zamanda Türk milletinin dirilişine ve heybetine tanıklık etmiştir.

Elbette ki tarihi zaferlerle dolu olan bir milletiz. Fakat 30 Ağustos Zaferi geçmişteki tüm muzaffer günlerimizin tamamlayıcısı ve devletimizin ve milletimizin parlak bir geleceğinin habercisi olmuştur. 30 Ağustos 1922’de Türk Milleti varlığına ve kaderine sahip çıkacağını fedakârlıklarla ispatlamış, son yurdumuzun üzerindeki kara bulutları dağıtmıştır. Çocuklarını, eşini, anasını, babasını, torunlarını belki de bir daha göremeyeceğini bile bile yurdu için savaşa giden kahramanlarımıza olan minnet borcumuz ödenmez. Son yurdumuzun kutsal bir emanet olduğunu, bu toprakların her bir karışı için ne kadar minnet borcumuz olduğunu unutmamalıyız. Son nefesimizi verene kadar vatanımızın her bir karışına sahip çıkıp, vatanına ve milletine sevdalı evlatlar yetiştirip; bu toprakların sahipsiz olmadığını, hala o ruhun yaşadığını tüm cihana göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği bu çok anlamlı zaferin yıldönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyorum” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …