22 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Başsoy, Pazarda Vatandaşlara Bez Torba Dağıttı

Başsoy, Pazarda Vatandaşlara Bez Torba Dağıttı

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Cumartesi pazarında bez çanta dağıtımı yaptı. Vatandaşlar pazar ve market alışverişlerinde kullanmak için dağıtılan bez çantalara yoğun ilgi gösterdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bez çanta ve filenin promosyon olarak dağıtacağını açıklamasının ardından Erzincan Belediyesi harekete geçerek, pazar yerlerinde bez çanta dağıtımı yaptı.
Cumartesi pazarında yapılan etkinliğe Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti İl Başkanı Mehmet Şireci ve AK Partili yöneticiler katıldı.
Pazarda alışveriş yapan vatandaşlar, Belediye ekipleri eliyle yapılan dağıtıma büyük ilgi gösterdi. Ücretsiz dağıtılan bez alışveriş çantaları alan Vatandaşlar çevreye gösterilen duyarlılık ve projeye verilen destekten dolayı teşekkür ettiler. Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, çalışmaya ilişkin yaptığı açıklamada, çevrenin korunması ve gelecek nesillere daha temiz ve sağlıklı bir ülke miras bırakılması anlamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı projenin önemine dikkat çekti. Sıfır Atık projesi kapsamında, naylon poşet kullanımını en aza düşürmeyi hedefleyen uygulamayı desteklediklerini belirten Başkan Başsoy, “Belediye olarak bizler de binlerce yıl bozulmadan doğada kalan çevre düşmanı poşet ve plastiklerle mücadele etmeye devam edeceğiz. İlimizde kurulan alışveriş pazarlarında bez alışveriş çantası dağıttık. Vatandaşlarımızı hem bez çantaya alıştırmak hem de çevre ve ekonomiye katkı olması hedefiyle İlimizde kurulan alışveriş pazarlarında dağıtımımız sürecek. Alışveriş için pazara gelen vatandaşlarımızın gösterdiği yoğun ilgi bizleri memnun ettiğini söyledi.

Diğer Haberler

Erzincan’da Toplu Taşımaya Zam Yapıldı

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Özel Halk Otobüsü yolcu tarifesi artışı …

Erzincan’da Seralarda Ocak Ayında Marul Hasadı Sürüyor

​Erzincan’da kış sezonunda seralarda marul hasadı devam ederken, Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İl Müdür …