Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Bayram Coşkusu Evlere Taşındı

Bayram Coşkusu Evlere Taşındı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılı coşku ile kutlandı. Çocuklar Koronavirüs salgını nedeniyle bu kez alanlarda olmasa da evlerini bayram yerine çevirdiler.
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çocuklarıyla günlerini “Hayat Eve Sığar” diyerek evlerinde geçiren aileler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı süsledikleri evlerde büyük coşku ile kutladılar.
KUTLAMALARA ENGEL YOK
Korona virüs (Covid-19), sokağa çıkma kısıtlaması ile aynı güne denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlanmasına engel olamadı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yılda coşku ile kutlandı.
GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA YAYINLANDI
Erzincan’da düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı resmi kutlamalarının yanı sıra Kovid-19 nedeniyle okullarından ve arkadaşlarından uzakta geçiren çocuklar, ailelerinin yardımıyla odalarını Türk bayrakları, Atatürk resimleri ve balonlarla süsleyerek 23 Nisan’ı kutladı.
Süsledikleri odalarında şiirler okuyan çocukların, telefonlarla çektikleri görüntüler, aileleri tarafından hem sosyal medyada yayınlandı hem de yakınlarına gönderildi.
İSTİKLAL MARŞI BALKONLARDAN SESLENDİRİLDİ
Erzincan’da vatandaşlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 100. yılını evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden ay yıldızlı bayraklar eşliğinde İstiklal Marşı’nı okuyarak kutladı.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle “evde kal” çağrısının yapıldığı Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Erzincan’da da halk, 23 Nisan coşkusunu evlerinde yaşadı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, başta çocuklar olmak üzere herkesi 21.00’de evlerinin balkonundan İstiklal Marşı okuma davetine kentte katılım yoğun oldu. Saat 21.00 itibarıyla vatandaşlar, hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okunurken Erzincan Belediyesi ise hoparlörlerden Saat 21.00’de İstiklal Marşını seslendirildi

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …