27 Eylül Çarşamba , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Bayram Öncesi Şehirlerarası Otobüs Fiyatları Cep Yakıyor

Bayram Öncesi Şehirlerarası Otobüs Fiyatları Cep Yakıyor

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala memleketine gitmek isteyenler bilet fiyatlarının yüksekliğinden yakındılar. Otobüs bilet fiyatları gittiği mesafeye göre değişiyor.
Bayram öncesi otobüs bilet fiyatlarının yükseldiği görüldü. Birçok firmada ise bayram öncesi yer kalmadığı veya koltukların kapatıldığı ifade ediliyor.
Kurban Bayramı yaklaşırken, otobüs bilet fiyatlarındaki artış memleketine gitmek isteyenleri düşündürmeye başladı. 9 günlük Kurban Bayramı tatilini memleketinde geçirmek isteyen vatandaş pahalı otobüs biletleri ile karşı karşıya kaldı. Bilet fiyatları mesafeye göre 350- 750 liraya kadar çıkıyor.
Kurban Bayramı nedeniyle birçok vatandaş seyahat etmek için otobüs firmalarının yolunu tuttu. Ancak bu yıl bilet fiyatlarında yaşanan artışın yüksek olduğu görüldü.
Kurban Bayramı’nın ve yaz tatilin gelmesiyle yollarda hareketlilik başladı. Kurban Bayramı öncesi yakınlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşlar otobüs bilet fiyatlarını görünce ne yapacağını şaşırdı. Akaryakıt fiyatlarına gelen peş peşe zamlar otobüs firmalarını etkiledi. Durum böyle olunca da firmalar bilet fiyatlarında artışa gitti. Bilet fiyatlarında kısa süre içinde yaşanan artışlar vatandaşın da şaşkınlığına yol açıyor. Otobüs bilet fiyatları vatandaşın beklediğinin çok üstünde olunca kimisi kredi kartına taksitle alıyor. Son bir yılda akaryakıt fiyatlarındaki yükselişlerden dolay, otobüs firmaları kadar yolculuk yapmak isteyen vatandaşta zorda kalıyor.
Bilet almaya gelen vatandaşlar ise, fiyatlardaki yüksek artıştan şikâyetçi. Yakın mesafede bile bilet fiyatlarının yüksek olduğunu dile getiren vatandaşlar bu durum nasıl olacak böyle.
Vatandaş zorluk çekiyor ekonomik olarak, bayram öncesi de böyle durumlar yaşanması bizi zorluyor açıklamasında bulundular.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …