Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Berat Kandili’nde Camiler Dolup Taştı

Berat Kandili’nde Camiler Dolup Taştı

Erzincan’da Terzibaba Camii başta olmak üzere camiler, Berat Kandili’nde doldu taştı.
Şaban ayının 15. gecesi olan Berat Gecesi’nde, camilerde akşam namazı sonrası düzenlenen programlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Programlarda, Kur’an-ı Kerim tilavetleri yapıldı, salavatlar getirildi, ilahiler okundu.Erzincan Terzibaba Camiini şenlendiren müslümanlar, Okunan Kur’ân-ı Kerim, mevlid-i şerif, salât-u selâm, ilâhî, kasîde ve duâlar eşliğinde mübârek berât gecesinin feyz ve bereketinden istifadeye çalıştılar.
Seçkin hafız hocaların tilavetleri ve İl Müftüsü Muharrem Gül’ün sohbeti ve akabinde yaptığı duâ ile tazarrû ve niyâzlar ilâhî kabule arz edildi.
Zorlu imtihanları geçirdiğimiz ve ülkemizin büyük bir bölgesinde meydana gelen depremlerle acılara ve hüzünlere gark olduğumuz vakitlerde, mü’minler Allah’tan esenlik ve merhamet niyâzında bulundular. Kılınan yatsı namazıyla gece buluşması sona erdi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …