23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Beşir efendi dergahı yeniden inşa ediliyor

Beşir efendi dergahı yeniden inşa ediliyor

Erzincan belediyesi 1939 depreminde yıkılan Beşir efendi dergahını yeniden inşa ediyor.
Erzincan Kent ormanı içinde bulunan Beşir Efendi Dergahı Meclis kararıyla mezarlık alanı ilan edilerek taş Konak şeklinde yapılmaya başlandı. Kendi yerinde yeniden yapımına başlanan Beşir Efendi Dergahının temel atma törenine Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun da katıldı.

Törene Başkan Aksun ile birlikte belediye Meclis üyesi Ertan Buyruk ve Vatandaşlar da katılım sağladı.
Dua ve kurban kesimi ile başlayan temel atma töreninde Başkan Aksun; ” Çok değerli Erzincan’lı hemşerilerim; şu anda 1939 Büyük Erzincan depreminin Şehitlerinin bulunduğu alandayız. Beşir efendi hazretleri’nin, oğullarının, çocuklarının bulunduğu mezarın bulunduğu çevrede yeni bir düzenleme yapılmakta.Temel atma töreni münasebetiyle burada bulunmaktayız. Erzincan’ımızın bu manevi şahsiyetlerini yaşatabilmek adına Erzincan Belediyesi olarak üzerimize düşenleri mutlaka yerine getireceğiz. Bu alanda kent ormanı olarak bilinen bu alanın altında deprem şehitlerimizin kemikleri bulunmakta. Buranın ruhaniyetine uygun olaraktan ALLAH Nasip ederse meclisimizin kararıyla.Herkese bu manevi alanların korunması noktasında görev düştüğünü bir daha yenileyerekten selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …