9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası

Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası

Erzincan Genç Kızılay ekibi tarafından 7 – 14 Ocak Beyaz Baston Engelliler Haftası Kapsamında görme engelli olan bireylere farkındalık oluşturmak amacıyla program düzenlendi. 7-14 Ocak Beyaz Baston Engelliler Haftası sebebiyle Erzincan Genç Kızılay ekibi anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi.

Engellilere kendi yaşamlarında karşılaştıkları zorluklara dikkat çekmek amacıyla ve sosyal hayata adapte olabilmeleri adına ilk yardım eğitimi ve doğal afetlerden korunma bilinci konularında eğitim verildi. Kızılay Afet Koordinasyon Merkezinde düzenlenen programa Kızılay Şube Başkanı Burak Mumcu, Genç Kızılay Gönüllüleri, AFAD yetkilileri ve görme engelli vatandaşlar katıldı.
Programda Kızılay’ın faaliyetlerini içeren sunum yapıldı. Ardından görme engelli bireylerin hakları konulu eğitim verildi. Verilen eğitimlerin ardından müzik dinletisi ile devam etti. Programın ilerleyen bölümlerinde empati parkuru kuruldu.
Burada Kızılay Şube Başkanı Volkan Burak Mumcu, gözleri bağlı bir şekilde görme engelli bastonuyla parkurun zorluklarını yaşayarak tamamlamaya çalıştı.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …