Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Bir köy daha karantinaya alındı

Bir köy daha karantinaya alındı

Erzincan İl Umumi Hıfzıssıhha meclisince Koronavirüs (Kovid-19) Salgını İle Mücadele Kapsamında Kemah İlçesindeki üç köyün ardından Çayırlı Yeşilkaya Köyü’de karantina altına alındı.
Erzincan Valiliğince yapılan açıklamada; “Erzincan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 26. Maddesine istinaden Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş’ın başkanlığında 05.04.2020 tarihinde Erzincan’da, Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak önlemler ile ilgili gündemi görüşmek üzere toplanmıştır.

Bu kapsamda yapılan toplantıda koronavirüsle mücadele kapsamında bugüne kadar alınan kararlara ek olarak; Çayırlı ilçemizin Yeşilyaka köyüne, 05.04.2020 tarihi saat 15:00 itibariyle 14 gün süre ile giriş/çıkışlarına yasaklama getirilerek, köyün karantina altına alınmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi. Öte yandan daha önce de Kemah İlçesi Muratboynu, Eskibağlar ve Gediktepe köyleri ikinci bir emre kadar karantina altına alınmıştı.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …