22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “BU HİÇ GÜZEL BİR ŞAKA DEĞİL OĞLUM”

“BU HİÇ GÜZEL BİR ŞAKA DEĞİL OĞLUM”

Erzincan’da karbon monoksit gazından zehirlenerek vefat eden polis ve öğretmen karı koca Erzincan Polis evinde düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı. Törende Anne Fatma Çabuk’un, “Oğlum bu şakayı bize niye yaptın. Her şaka oluyordu bu şaka olmadı oğlum. Bu şaka olmadı oğlum. Bu hiç güzel bir şaka değil oğlum” diye ağıt yaktı.Erzincan’da polis memuru Mehmet Ufuk Çabuk ile öğretmen eşi Özlem Çabuk evlerindeki mutfakta ölü olarak bulundu. Kombi borusunun çıkmış olduğu görülen evdeki çiftin zehirlenerek yaşamını yitirdikleri tespit edildi. Çiftin evinde yapılan incelemede ise, çatıda oluşan buz sarkıtının düşüp, doğal gaz kombisine ait bacayı yerinden çıkardığı belirlendi.
Osmanlı Mahallesi’nde, polis memuru Mehmet Ufuk Çabuk ile öğretmen eşi Özlem Çabuk’dan haber alamayan yakınları meraklanınca durumu polise bildirip, evlerine gitti. Polis ekipleri kapıyı açıp eve girdi. Arkadaşları, çifti mutfakta hareketsiz halde buldu. İhbar üzerine gelen sağlık görevlilerince yapılan kontrolde Mehmet Ufuk Çabuk ve Özlem Çabuk’un yaşamını yitirdiği tespit edildi. Polisin olay yerinde yaptığı incelemede kombi borusunun çıkmış olduğu gözlendi.

Evde yapılan incelemenin ardından Mehmet Ufuk Çabuk ve Özlem Çabuk’un cansız bedenleri, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılırken, Mehmet Ufuk Çabuk ile Özlem Akgül Çabuk’un karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu hayatını kaybettiği bilgisine ulaşıldı.
TÖREN DÜZENLENDİ
Hayatlarını kaybeden Mehmet Ufuk Çabuk ile Özlem Akgül Çabuk için Erzincan Polis evi bahçesinde düzenlenen törenle toprağa verilmek üzere memleketlerine uğurlandı.
Törene Erzincan Vali Yardımcısı Enver Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Çabuk çiftinin ailesi ve mesai arkadaşları katıldı.
Törende gözyaşları sel olup aktı. Mehmet Ufuk Çabuk’un annesi Fatma Çabuk, oğlunun Türk bayrağına sarılı naaşına sarılarak ağıtlar yaktı.
Anne Fatma Çabuk’un, “Oğlum bu şakayı bize niye yaptın. Her şaka oluyordu bu şaka olmadı oğlum.
Bu şaka olmadı oğlum. Bu hiç güzel bir şaka değil oğlum. Peygamber efendimize komşu ol. Melekler seni karşılasın. Sen bir melek gibi çocuktun” diyerek ağıt yakması yürekleri dağladı.
Erzincan’da cenaze aracıyla yola çıkarılan cenazelerden Mehmet Ufuk Çabuk’un Ankara’da Karşıyaka Mezarlığında, Özlem Akgül Çabuk’un ise İstanbul’da Çengelköy Mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …