15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Bu Kulübün Yarısı Milli

Bu Kulübün Yarısı Milli

Erzincan Türk Telekom Spor Kulübünün 2010 yılında kurulan Badminton branşında bulunan 22 sporcunun 11’i Milli Takım’da Ülkemizi başarıyla temsil ediyorlar. Erzincan Türk Telekom Spor Kulüp Başkanı Recep Karakoç, ise bu başarıya kayıtsız kalmayarak sporcuları ve Milli takım antrenörlerini makamında ağırlayarak çeşitli hediyeler ile ödüllendirdi.
Erzincan’da var olan yetenekli gençleri keşfetmek ve Türk sporuna kazandırmak amacıyla kurulan ve Badminton branşında faaliyet göstermeye başlayan Erzincan Türk Telekom Spor kulübü başarıya doymuyor. Türk Telekom Spor Kulübü badmintoncuları Türkiye’de ve Uluslararası Badminton Turnuvalarında göğüs kabarttı.
Erzincan Türk Telekom Spor Kulüp Başkanı Recep Karakoç, kulüp sporcuları ve Milli takım antrenörleri Murat Sönmez ile Uğur Erçetin’le birlikte kahvaltıda bir araya geldiler.

Sporcular ve Antrenörlerle bir süre sohbet eden Başkan Karakoç, burada yaptığı açıklama Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü Badminton takımımız kurulduğu ilk günden bugüne kadar katıldığı tüm yarışmalarda derece alarak Toplam 362 madalya ‘ya ulaşmıştır. 2017 yılında 68, 2018 yılında 60 adet madalya ile birlikte 2019 ilk yarısında 51 madalya almış ve bu yılın bitiminde bir önceki yıllarda almış olduğu başarılarında üstünde bir başarıyı hedeflemiştir. Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü sporcularından Bengisu Erçetin 2018 yılında çok büyük bir başarı elde ederek Dünya Gençler Sıralamasında ikinci sıraya yükselmiştir.
Alınan başarılar içerinde Avrupa şampiyonlukları, Akdeniz Oyunları İkinciliği ve birçok Ulusal, Uluslararası turnuva ve Balkan Şampiyonlukları bulunmaktadır.
Alınan bu başarıların bir tesadüf olmadığını her yıl alınan sonuçlarla göstermiş olup, antrenörlerimiz Uğur Erçetin ve Murad Sönmez’in bu başarıda büyük pay sahibidirler. Şuan sporcularımızın Avrupa’da en gözde sporcular arasında olmaları ve badminton branşında ülkemizi ilk defa Avrupa şampiyonu yapan sporcularımız Bengisu Erçetin, Nazlıcan İnci olmuştur.
Hedefimiz Olimpiyatlar ve Dünya şampiyonlarına sporcu hazırlamak ve yeni başarılar elde etmek olacaktır dedi. Yapılan konuşmaların ardından Erzincan Türk Telekom Spor Kulüp Başkanı Recep Karakoç, yıl içersinde en çok madalya toplayan Cansu Erçetin , Yasemen Bektaş, Semih Baha Başakın ve Milli takım Antrenörleri Murat Sönmez ile Uğur Erçetin’i makamında ağırlayarak çeşitli hediyeler ile ödüllendirdi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …